Domácí

Pustevny trápí nápor motoristů, nová mapa ukáže sedm tras bez auta

Pustevny trápí nápor motoristů, nová mapa ukáže sedm tras bez auta

„Auto na přeplněném parkovišti nahoře stejně nemá kde zaparkovat,“ upozornil starosta Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš.

Jako nástupní místa nová mapa navrhuje Rožnov, Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice – Ráztoku, Kunčice pod Ondřejníkem, Čeladnou a Prostřední či Dolní Bečvu.

Jedním z hlavních turistickıch cílů v Moravskoslezskıch Beskydech jsou Pustevny a Radhošť. Na snímku jsou turisté na cestě právě mezi těmito dvěma místy.
Na louce u Hotelu Radegast. Některé vıletníky trasa z Pusteven evidentně zmohla.
Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti
Sedačková lanovka vede z Trojanovic na Pustevny.
15 fotografií

Město a odborníci na cestovní ruch se tímto způsobem rozhodli pomoct Pustevnám, které velmi často kolabují pod náporem návštěvníků. Ti obvykle během chvíle zaplní parkoviště pod vrcholem a auta pak odstavují i podél cesty na zcela nevhodnıch místech.

Ukázněnější návštěvníci Beskyd využijí odstavná parkoviště v Prostřední Bečvě a kyvadlovou autobusovou dopravu. Ani tam ale nejsou kapacity dostatečné.

Proto vznikl popis různıch jinıch přístupovıch cest. Trasy se liší svou náročností, zdolat se dají pěšky, ale třeba i s dětskım kočárkem nebo na kole.

„U každého z míst je uvedeno, kde se dá zaparkovat, případně kam je dobré dojet vlakem nebo autobusem a kudy vyrazit na hory,“ popsal Holiš.

Ručně kreslená mapka nemá za cíl suplovat podrobné turistické mapy. Od poloviny června je k dispozici zdarma ve všech turistickım informačních centrech po celém území v podhůří Beskyd.