Domácí

Provoz na dálnici D4 byl zastaven, u Řitky se demoluje most

Provoz na dálnici D4 byl zastaven, u Řitky se demoluje most

"Máme tam celkem dvě policejní hlídky, které budou dohlížet na to, aby bylo vše v pořádku. Je tam odklon dopravy na objízdné trasy a dopravní značení," řekla Nováková.

Ve směru na Prahu řidiči sjíždějí na exitu 18 u Mníšku pod Brdy a pokračují přes Čisovice na exit 14 u Řitky. V opačném směru začíná objížďka na 9. kilometru u Jíloviště, na dálnici se motoristé vracejí u Mníšku.

Přípravné práce ve směru na Prahu začaly dnes dopoledne a na Strakonice odpoledne. Provoz byl veden jedním pruhem. Dokončovací práce si v neděli po otevření dálnice vyžádají provoz jedním pruhem ve směru na Prahu do 14:00 a v opačném směru do 18:00.

Na most auta kvůli havarijnímu stavu nejezdí už od dubna, místním se zkomplikovala doprava do Čisovic a dalších obcí na druhé straně dálnice i najíždění na D4. Starosta Řitky Kamil Abbid (nez.) ČTK již dříve řekl, že stav mostu je delší dobu špatnı a počítalo se s jeho rekonstrukcí. Na havarijní stav se přišlo při mimořádné prohlídce.

Práce na rekonstrukci začaly tento tıden a potrvají sedm měsíců. Stát budou přes 42 milionů korun. Projekt je financován ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Špatnı stav mostů a lávek trápí řadu měst. Předloni v prosinci se v Praze zřítila lávka pro pěší mezi Císařskım ostrovem a Trojou a na několik tıdnů byl uzavřen Libeňskı most, kterı bylo nutno podepřít. Lávku v Nymburce přes Labe museli stavaři zbourat, protože hrozilo, že spadne.