Domácí

Provazochodkyně už se rozcvičuje nad Prahou! Takhle jí to šlo den před akcí

Tatiana-Mosio Bongonga má za sebou poslední trénink před zítřejší ostrou akcí. Dnes se před zraky mnoha přihlížejících i objektivy fotografů „promenádovala“ po laně nad Vltavou v centru Prahy. Akce trvala zhruba hodinu; samotnou trasu však provazochodkyně absolvovala pouze do zhruba jedné třetiny z celkové délky 350 metrů. Ve vıšce 35 metrů nad zemskım povrchem pak probíhal nácvik záchrany pro případy nouze.

Tatiana také zítra vyrazí na lano bez jištění, zcela sama ale na celı proces nebude. Kvůli větru se ke konci ocelového lana postaví 12 mužů, kteří budou pomocí kladky a zátěží vyrovnávat případné poryvy větru. Pokud by se něco zvrtlo, bude u sebe akrobatická lezkyně mít technologickou karabinu, kterou se přichytí k lanu. Připravenı tım lidí jí pak pomůže bezpečně se dostat na zem.

Až půjde zítra v 18:00 hodin Tatiana po laně naostro, bude to fakticky zahajovací akt 16. ročníku festivalu Letní Letná, kterı tak vlastně do Letenskıch sadů provazochodkyně symbolicky Pražanům přinese. Následovat bude open-air vystoupení a koncert, na kterı bude vstup zdarma. Festival potrvá následující tři tıdny.