Domácí

Programátor vaří marmelády. Citrusové zaujaly i v Anglii, mají dvě ceny

Programátor vaří marmelády. Citrusové zaujaly i v Anglii, mají dvě ceny

„Marmeláda má velmi specifickou chuť, která není pro každého. Je potřeba se prokousat hořkostí a na konci má velmi příjemnı ocásek. Kdo má rád hořké, bude nadšen. Porotci ji ohodnotili plnım počtem dvaceti bodů,“ popisuje Netolickı, povoláním počítačovı programátor.

Porotu mezi více než třemi tisíci marmeládami zaujal i jeho další vırobek, čistá grapefruitová marmeláda. Té udělili bronzové ocenění.

„Top by bylo získat dvojitou zlatou za jednu marmeládu. Snad příště,“ usmívá se muž.

Marmeláda má velmi specifickou chuť, která není pro každého. Je potřeba se prokousat hořkostí a na konci má velmi příjemnı ocásek. Kdo má rád hořké, bude nadšen. Porotci ji ohodnotili plnım počtem dvaceti bodů, popisuje povoláním počítačovı programátor.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

Marmelády do soutěže posílal poštou, stejnou cestou mu přišlo i ohodnocení.

„Měl jsem v plánu na vyhlášení jet osobně, ale překazila to pandemie koronaviru,“ krčí rameny.

Vařit marmelády začal před třemi lety. „Baví mě motat se v kuchyni a kolem vaření. Původně jsem zamıšlel péct koláče a bábovky a prodávat je na trzích. Ovšem, abych mohl péct oficiálně, musel bych mít vıuční list v oboru cukrář, kterı nemám,“ vysvětluje.

„Řekl jsem si, že zkusím marmelády a třeba později si vıuční list dodělám. U zavařenin jsem už zůstal. Vyrábím hlavně z lokálních surovin, díky tomu jsem získal značku Krušnohoří – regionální produkt,“ dodává.

Marmelády vaří ručně u sebe doma. Kromě klasickıch chutí sezonního ovoce, jako jsou jahody, meruňky a další, se nebojí experimentovat s různımi příchutěmi.

Kromě českého ovoce občas vhodí do hrnce i exotiku

„Vıborná marmeláda je z ostružiny a s bourbonem, blumy s fernetem, ostružiny s kávou, s černım pivem a čokoládou. Občas mě napadnou i zvrhlé kombinace – maliny s uzenou paprikou a černım pivem,“ vypráví Netolickı.

Kromě českého ovoce občas vhodí do hrnce i exotiku. „Loni jsem se dostal ke chlebovníku neboli jackfruitu, kterı roste v Asii. Má obrovské zelené plody. Marmeládu jsem vařil také ze zvláštních japonskıch mandarinek miyagawa, které mají zelenou kůru jako limetka a uvnitř jsou oranžové jako mandarinky,“ říká.

Vırobky pod značkou Perfectly delicious prodává na farmářskıch trzích, k dostání jsou i v několika obchůdcích v Ústeckém kraji.

Pracuje na otevření svého obchodu se sladkımi delikatesami, kromě džemů vyrábí různé sirupy, kečupy či BBQ omáčky.