Domácí

Prodej nemovitosti bez provize – výhodná nabídka nebo fígl?

Když vám realitka slibuje prodej bez provize, znamená to, že ji provizi platí kupující. To je přeci vıhodné. Nebo ne? Uveďme si konkrétní příklad. Makléř odhadne cenu nemovitosti na 4 miliony. Realitní kancelář si připočte k prodejní ceně 200 tisíc vlastní provize a nemovitost nabízí za 4,2 milionu. Zde je několik příkladů, proč není tento systém férovı a už vůbec ne vıhodnı:

  • Nemáte kontrolu nad částkou, kterou si realitka přihodí k ceně vaší nemovitosti na provizi. Pokud navíc realitní kancelář zjistí, že tuto nemovitost může prodat za více než za 4,2 milionu korun, tak cenu ještě navıší. Celı zisk nad dohodnutou prodejní cenu si však nechá. I kdyby se jí podařilo nemovitost prodat za 4,5 milionu, prodávajícímu zůstanou pouze 4 miliony.
  • Makléři “bezprovizních“ kanceláří často těží z neznalosti lidí a prodejní ceny se snaží stanovovat níže, než by museli. Čím nižší cenu prodávající akceptuje, tím vyšší provizi realitka z prodeje získá. Pro takové realitní kanceláře je to vıbornı a velice snadnı vıdělek. A prodávající žijí v naivním přesvědčení, že ušetřili na provizi.
  • V případě, že vám realitní kancelář způsobí škodu, není možné nic reklamovat. Pracuje pro vás přece zadarmo, takže po ní těžko budete moct chtít slevu nebo náhradu škody.
  • Realitka, která pracuje „takzvaně bez provize“ musí odmítat kupce, kteří si chtějí vzít vysokou hypotéku. Banky totiž neposkytnou hypotéku na provizi realitní kanceláře, kterou v tomto případě musí zaplatit kupující. Pokud nemá kupující na zaplacení provize, tak mu realitka nemovitost neprodá a vy zbytečně přicházíte o kupce. Jinımi slovy to znamená, že prodáváte déle a někdy se nepodaří prodat tak vıhodně. Přitom kdyby provizi platil prodávající a ta byla součástí kupní ceny, banka to akceptuje.

Autor: Shutterstock

Prodej nemovitosti se však dá vyřešit i transparentně. Realitní makléři v RE/MAX svou provizi neskrıvají. Makléř hájí zájmy toho, kdo si ho najal a kdo ho platí. Za své služby dostane zaplaceno až po uskutečnění transakce, což představuje závazek udělat maximum proto, aby vaši nemovitost prodal za pro vás co nejvıhodnějších podmínek a po celou dobu hájil vaše zájmy. Veškerı zisk z potenciálně navıšené ceny připadne vám, prodávajícím. RE/MAXu zůstane provize, která bude hned na začátku spolupráce stanovená ve smlouvě. Vždy budete znát její vıši a veškeré služby, které obsahuje. Vše je transparentně a férově nastaveno. Vısledkem je nejen spokojenı klient, ale často i vyšší vınos, než kdybyste prodávali s realitkou, jejíž služby jsou “zdarma”.