Domácí

‚Prodám varnu pervitinu, navaří ještě tuny.' Nezvyklý inzerát řeší policie

‚Prodám varnu pervitinu, navaří ještě tuny.' Nezvyklý inzerát řeší policie

PRAHA Netypická nabídka se v uplynulém tıdnu objevila na stránkách internetového bazaru Bazoš.cz. Jistı inzerent z Kladenska na nich prodával podomácku sestavenou varnu pervitinu. Zdali bylo příslušenství k vırobě drog skutečně na prodej, či se jednalo o žert, není zřejmé. Případem se zabıvá policie.

Inzerát se na stránkách objevil ve čtvrtek 20. června. Zveřejnil jej autor z Kladna, kterı se podepsal jako Dandy K. „Prodám podomácku vyrobenou varnu pervitinu. Vše je v dobrém stavu, ještě toho navaří tuny,“ napsal uživatel k fotografii, na níž bylo možné spatřit elektrické vařiče, několik skleněnıch baněk či větrák. Prodej přitom odůvodnil „změnou zaměstnání“.

Ačkoliv byla anonce o dva dny později smazána, stihla ji zaregistrovat policie, která ji již prošetřuje. Vıroba a distribuce drog je totiž u nás zákonem zakázána.

„Případ jsme zaznamenali a samozřejmě ho prověřujeme,“ řekla LN kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. Sdílnější s ohledem na probíhající šetření bıt nechtěla.

Inzerent Dandy K., jenž nelegální sestavu nabízel, na sebe na webu internetového obchodu s použitım zbožím uvedl i telefonní kontakt. LN se s uživatelem čísla podařilo spojit. Po ujištění, že předmětem hovoru by měl bıt prodej varny pervitinu, však dotyčnı zavěsil. Nereagoval ani na zaslané textové zprávy.

Kladenská policejní mluvčí Nováková LN rovněž řekla, že si nevybavuje, že by se strážci zákona v posledních letech zabıvali podobnu záležitostí.

Inzerát s identickım popiskem, avšak se snímkem jiného „zařízení“, se ale v sobotu objevil na stejnıch stránkách ještě jednou. V tomto případě jej publikoval jistı Michal Lojza ze Sokolova. Zmíněné skutečnosti tak spíše nahrávají tomu, že se jednalo o vtip.

LN žádaly o poskytnutí komentáře také zástupce Bazoš.cz. Do uzávěrky textu ovšem nereagovali.