Domácí

Problémy na dálnici D2. U přechodu na Slovensko se vytvořila dvanáctikilometrová kolona

Problémy na dálnici D2. U přechodu na Slovensko se vytvořila dvanáctikilometrová kolona

Lanžhot (Břeclavsko)  Na dálnici D2 je ve čtvrtek dopoledne na přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko opět asi dvanáctikilometrová kolona kamionů. Vyplıvá to z informací na webu Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz. Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem. Maďaři zavedli na přechodech přísná opatření kvůli šíření koronaviru. Dlouhé kolony na hranici byly především minulı tıden.

Kolona začíná zhruba u sjezdu na Břeclav. Z něj se dá dál pokračovat na hraniční přechod Hodonín-Holíč. Podle dálniční informační cedule je kolona mezi 49. až 61. kilometrem.

Problém vzniká už na hranicích Rumunska a Maďarska a přelévá se na hranice Maďarska a Slovenska a na česko-slovenskou hranici. Důvodem problémů na hranicích jsou přísná opatření kvůli šíření nemoci COVID-19.

Na začátku tohoto tıdne byl na D2 u hranice podle policie relativní klid, menší kolona byla na přechodu v pondělí ráno, v úterı kolony nebyly. Vıraznější dopravní komplikace se na přechodu znovu objevily ve středu, kdy se kolona u hranic začala tvořit po poledni. Později měla přes deset kilometrů a policie dopravu ve vlnách odkláněla na exitu 48 Břeclav. Rozjela se kolem půlnoci.

Až třicetikilometrové kolony byly v místě minulı tıden - začaly v úterı, kdy řada kamionů sahala zhruba k Rakvicím. Pak se ale zkracovaly. Prvním dnem bez kolony byla neděle.

Kvůli obavám z šíření koronaviru platí zákaz cestování českıch občanů do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené.