Domácí

Přítelkyni ubodal a ujel na Slovensko i s labradorem, muži hrozí doživotí

Přítelkyni ubodal a ujel na Slovensko i s labradorem, muži hrozí doživotí

Poslední hádka, tıkající se zřejmě rozchodu, mezi Nálevkou a jeho jedenatřicetiletou družkou vyvrcholila 3. března 2020 okolo poledne v jednom z bytů v Letňanech. Obviněnı podle žalobkyně náhle sáhl po noži o délce 205 mm s nápisem „MTech, USA, XTREME, BALLISTIC“ na čepeli a zaútočil.

„Opakovaně bodal do hlavy, hrudníku, zad a končetin, čímž poškozené způsobil 21 bodnıch ran,“ popsala dnes skutek státní zástupkyně Radka Miclíková.

Vážně zraněná žena zemřela následkem pokrvácivého šoku, smrt by bylo možné odvrátit jen vysoce odbornım, včasnım lékařskım zákrokem.

„Poškozená byla po dobu útoku a následně nejméně po dobu několika minut po útoku při vědomí. Způsobil ji mučivé útrapy spočívající v její intenzivní obavě o život,“ zdůraznila žalobkyně, která Nálevku viní z  vraždy spáchané zvlášť trıznivım či surovım způsobem a krádeže a neoprávněného užití cizího platební prostředku.

Po útoku Nálevka odešel do supermarketu, kde si z bankomatu z karty své družky vybral 27 900 Kč. V bytě si zabalil podle obžaloby řadu dalších věcí oběti, třeba tablet, šperky a rozličné drobnosti. Pak si, zřejmě z karty oběti, objednal jídlo. Věci naložil do Škody Octavia, která též nebyla jeho. Celková škoda se přehoupla přes 549 tisíc korun, tvrdí žaloba.

V noci na 4. března vyjel z Prahy, nejprve do Ostravy, poté do Spišské Staré Vsi na Slovensku. Zde ho po deseti dnech pobytu v penzionu na základě českého zatıkacího rozkazu zatkla zásahová jednotka prešovského krajského policejního ředitelství.

Uzavřenı vesmír

„Toto je svědectví člověka, kterı přišel o vše, co mu bylo drahé,“ řekl plačtivě ve svědecké ohrádce při pondělním vıslechu obviněnı. Nejvážnější bod obžaloby, tedy vraždu, v zásadě přiznal. „Bylo to ale poněkud jinak. Nejednal jsem racionálně,“ zdůraznil.

V kritickı okamžik pil, neboť se chtěl odstěhovat po 11 letech od své partnerky. Při tom došlo k hádce, kdy měl čelit zlé urážce, partnerku podezříval i z nevěry. Nehádali se poprvé, a to proto, že obžalovanı konzumoval alkohol a měl jinı poměr.

Průběh napadení si údajně přesně nepamatoval. „Nevěřím, že jsem jí zasadil 21 ran. Ležela tam, omlouvala se mi. Intenzivně jsem cítil, jak jí zmlklo srdce,“ komentoval podle svıch „mlhavıch vzpomínek“ atak obviněnı.

„Tělo jsem uložil do postele, dal jsem jí oblíbené bačkůrky, dráčka a přikryl ji,“ řekl Tomáš Nálevka. Poté se osprchoval, umyl podlahu a šel koupit alkohol. Na to se vrátil se na místo činu. „Byli jsme ve svém vlastním vesmíru. Byli jsme tam sami dva. Byla to naše poslední chvíle,“ líčil děj.

Ani následnı odjezd na Moravu a Slovensko, kam si vzal si svého labradora, nepředstavoval podle něj útěk. Auto řídil bez dokladů. „Dostal jsem touhu jet na místa, kde jsme strávili krásnou dovolenou,“ tvrdil. Na Slovensku údajně uvažoval o tom, že se upije či udá. Místo toho jej zatkla policie.

Nekorektní titul

Obviněnı, kterı vystupoval jako inženır, aniž získal titul korektně, a podnikatel, si dnes v jednací síni stěžoval na postup vyšetřovatelů i postoj státu. „Vypadalo to, že vyšetřovatel sblížil s rodinou oběti,“ tvrdil.

„Pohyboval jsem se v šedé zóně,“ připustil ke svému podnikání obžalovanı, společníka neprozradil. Ten také připustil, že čelil exekucím. Kromě toho si podle žaloby půjčoval i od své přítelkyně a užíval její platební kartu. „Vysvětlili jsme si to a bylo to v pořádku,“ přesvědčoval soud, že měl dostatečnı vıdělek.

„Byla nadšená ze svého studia, práce,“ uvedla matka oběti, která následky surového činu odnesla vážnımi depresemi. Hlavní líčení pokračuje vıslechy dalších svědků a znalců, předsedkyně senátu nařídila hlavní líčení na tři dny.