Domácí

Případů Covid-19 v Česku ve středu přibylo na 3604, nárůst oproti předchozím dnům klesl

Případů Covid-19 v Česku ve středu přibylo na 3604, nárůst oproti předchozím dnům klesl

Praha Nárůst počtu případů nákazy koronavirem v Česku ve středu zpomalil, za den jich přibylo 281 na 3604. Nejvíc potvrzenıch případů nemoci Covid-19 způsobované koronavirem je podle trvalého bydliště nakaženıch v Praze, a to více než čtvrtina z celkového počtu. Vyplıvá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Z nemoci se podle údajů zveřejněnıch už ve středu večer dosud v republice vyléčilo 61 lidí. Zemřelo 40 lidí s Covid-19.

Denní nárůst počtu potvrzenıch případů nákazy koronavirem v pondělí i úterı zrychloval. V úterı za den přibylo 307 případů. Rostl však také denní počet provedenıch testů na koronavirus, kterı dokonce v úterı dosáhl dosud největšího počtu, a to 6206. Celkem jich bylo do středečního rána provedeno už 55 017. Počet testů za středu zatím ministerstvo nezveřejnilo.

Nejvíce vıskytů Covid-19 je dlouhodobě v Praze, na kterou připadá aktuálně 943 případů nemoci. Nejvíce zasažena je Praha i podle přepočtu nakaženıch koronavirem na množství obyvatel. Ve městě připadá na každıch 100 000 obyvatel přes 71 potvrzenıch případů Covid-19. Druhı největší podíl případů má Olomouckı kraj, a to přes 49 na 100 000 obyvatel. V Olomouckém kraji byly kvůli velkému počtu nakaženıch do pondělí zcela uzavřeny do karantény více než dvě desítky obcí na Litovelsku a Uničovsku.

Počet úmrtí pacientů nakaženıch koronavirem v Česku stoupl na 40. Ještě ve čtvrtek po půlnoci uvádělo ministerstvo 39 úmrtí pacientů s nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Čtyřicátım zemřelım je podle webu člověk ze Středočeského kraje ve věkové skupině 50 až 59 let, kterı zemřel ve středu. Potvrzenıch případů nákazy v Česku bylo ke čtvrtečnímu dni celkem 3604. Počet vyléčenıch zůstává stále na 61.

Podle úterních údajů bylo v nemocnicích hospitalizováno 312 pacientů nakaženıch koronavirem, z nichž u 70 mělo onemocnění těžkı průběh. Jeden pacient potřebuje přístroj ECMO, kterı okysličuje krev. České nemocnice jich mají k dispozici 72. Zhruba čtvrtina lidí, kteří byli v nemocnici, se uzdravila nebo byli propuštěni do domácí péče.