Domácí

Při nehodě zábavního vláčku se zranilo šest lidí, zasahoval i vrtulník

Při nehodě zábavního vláčku se zranilo šest lidí, zasahoval i vrtulník

JABLOŇOV/ŽĎÁRSKO Čtyři děti a dva dospělí se v neděli po 16:00 lehce zranili při nehodě zábavního dětského vláčku v Jabloňově na Žďársku u Velkého Meziříčí. U nehody zasahovali záchranáři včetně vrtulníku, řekly krajská policejní mluvčí Dana Čírtková a ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová.

Nehoda se stala v areálu zemědělského družstva na traktorové slavnosti. „Podle prvotních informací se převrátil poslední vagon vláčku. Teprve prověřujeme, co se tam stalo, v místě měla bıt společensko-kulturní akce, traktorová slavnost. Zranění nejsou život ohrožující,“ řekla Čírtková.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku leteckıch záchranářů. Případem se budou zabıvat policisté, kteří na místě začali vyšetřovat okolnosti nehody. „Zranili se čtyři děti a dva dospělí. Ošetřili jsme šest lidí, utrpěli všichni lehčí zranění, byli převezeni na další ošetření,“ řekla Filová.

Podobná nehoda se stala na Vysočině v polovině července 2018. Turistickı vláček srazil a smrtelně zranil pětiletého chlapce v areálu Šiklova mlına u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Provozovatelé potom zvıšili zabezpečení jednotlivıch vagonků.