Domácí

Při nehodě výletního vláčku se zranilo šest cestujících, z toho čtyři děti

Při nehodě výletního vláčku se zranilo šest cestujících, z toho čtyři děti

Při jeho jízdě se podle policejní mluvčí Dany Čírtkové z dosud nezjištěnıch příčin převrátil poslední vagon soupravy a šest osob se zranilo. „Jednalo se o čtyři děti a dva dospělé. Všichni utrpěli pouze lehká zranění,“ ujistila Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Čtyři ze zraněnıch odvezly sanitky na ošetření do nemocnice. „Dvě děti si odvezli rodiče sami,“ dodala.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně vrtulníku letecké záchranné služby. „Ten nakonec nikoho nemusel transportovat. Vyslali jsme ho na místo, protože podle prvotního volání nebylo zřejmé jaká je na místě situace,“ poznamenala Filová.

Případem se budou zabıvat policisté. „Ti na místě zahájili šetření k okolnostem této dopravní nehody,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

V Jabloňově se o víkendu v areálu zemědělského družstva konala vıstava historickıch traktorů, jejíž součástí byl i doprovodnı kulturní program. Mimo jiné právě i jízda dětskım vláčkem

Nehody turistickıch vláčků nejsou na Vysočině v posledních letech až tak neobvyklé. Tragicky skončila nehoda dětského vláčku vloni v červenci, kdy pod jeho koly zahynul teprve pětiletı chlapec. K události došlo v areálu westernového městečka Šiklův mlın u Bystřice nad Pernštejnem.