Domácí

Při hromadné nehodě na D1 na okraji Brna zemřeli dva dospělí a dítě, ve směru na Prahu se podařilo obnovit provoz

Při hromadné nehodě na D1 na okraji Brna zemřeli dva dospělí a dítě, ve směru na Prahu se podařilo obnovit provoz

Brno/Praha Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli ve středu tři lidé včetně jednoho dítěte. ČTK to řekli mluvčí jihomoravskıch hasičů Jaroslav Mikoška a jihomoravskıch záchranářů Michaela Bothová. Další tři lidé se zranili, jedna žena je ve vážném stavu. Tvoří se kolony.

Havárie se stala před 11:00 na 188. kilometru ve směru na Brno. Dálnice je tam uzavřená. Také směr na Prahu byl dočasně uzavřenı kvůli zásahu záchranářů. Provoz se tam podařilo obnovit po poledni, kolony se pomalu rozjíždí, informovala policie na Twitteru.

Na místě jsou záchranné složky. „Staly se dvě nehody. Při jedné se srazily dva kamiony a jedno osobní auto,“ uvedla mluvčí policie Petra Hrůzová.

Podle Mikošky začala vozidla hořet. „Osobní auto je komplet zasažené stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého,“ uvedl Mikoška. Škody způsobené požárem budou v milionech korun, řekl Mikoška.

Tři lidé včetně dítěte zemřeli před příjezdem záchranářů. „Jsou tam další tři zranění. Jedna žena je zraněná těžce a po ošetření ji vezeme na urgentní příjem do bohunické nemocnice. Dva další muži jsou středně těžce zranění, vezeme je také do traumacentra do Bohunic,“ řekla Bothová.

Řidiči se místu havárie mohou vyhnout přes Bosonohy a Popůvky, pokud sjedou z dálnice na Kıvalce a vrátí se na exitu Brno-západ na 190. kilometru, případně naopak pro jízdu v opačném směru.