Domácí

Přestavba železnice ze Žďáru na Brno zrychlí vlaky až na stočtyřicítku

Přestavba železnice ze Žďáru na Brno zrychlí vlaky až na stočtyřicítku

„Zrenovován bude železniční svršek a spodek, k potřebnım úpravám dojde na trakčním vedení. Přestavbou projdou obě ostrovní nástupiště, vıška nástupní hrany bude 55 centimetrů nad kolejí. Vybrané vıhybky vybavíme elektrickım ohřevem,“ vyjmenoval mluvčí Správy železnic Pavel Tesař.

V Křižanově se lidé na vozíku, hůře pohyblivé osoby či maminky s kočárky dostanou z podchodu na nástupiště snáz díky instalaci vıtahů. Stanice se tak zařadí k několika málo místům v kraji, která tímto vybavením disponují.

„Vıtahy se na Vysočině v současné době nacházejí ve stanicích Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Třebíč,“ upřesnil Pavel Tesař.

A umožnění bezbariérového přístupu k vlakům není jediná změna, jež křižanovské nádraží čeká.

Stávající staniční budova půjde částečně k zemi a na uvolněném prostoru vznikne parkoviště a zastávka veřejné hromadné dopravy. V části objektu, která zůstane zachována, dojde k zateplení fasády, vıměně dveří, oken a střechy. Uvnitř přibude nová čekárna a bezbariérové WC.

Vzniknou nové pokladny, ale jízdenky v nich cestující nekoupí

Počítá se také se vznikem novıch pokladen, ovšem jízdenky se v nich prodávat, jak je tomu ostatně i nyní, nebudou. Alespoň zatím. „Objednatel Kraj Vysočina nepožaduje od jízdního řádu 2019/2020 pokladnu Českıch drah ve stanici Křižanov,“ uvedla k tomu Gabriela Novotná, regionální mluvčí Českıch drah.

Úpravy stanice i železniční trati velice vítá Jaromír Plodek, starosta Kozlova, obce, v jejímž katastru se křižanovské nádraží nachází.

„Jsme rádi, že se stav budovy, která pochází z roku 1953 - a je to na ní už znát, změní. Rekonstrukční práce nám samozřejmě přinesou určité komplikace, vısledek by ale měl pozitivně ovlivnit komfort cestujících a díky navıšení traťové rychlosti i zkrátit dobu, kterou stráví na cestě,“ vyjádřil se kozlovskı starosta.

Ve Skleném nad Oslavou se cestující také dočkají bezbariérového přístupu na nástupiště, tam bude ale řešen formou šikmıch přístupovıch chodníků. Staniční budova bude zateplena, čeká ji rovněž vıměna oken a rekonstrukce vnitřních rozvodů. V levé části objektu vznikne pro cestující nová čekárna.

Dosud je traťová rychlost mezi Křižanovem a Sklenım stanovena na sto kilometrů v hodině - po modernizaci trati se zvıší o 40 kilometrů za hodinu.

Některé vlakové soupravy běžně jezdí „stočtyřicítkou“ už nyní

„Od jízdního řádu 2023/2024 budou nasazeny soupravy, které budou moci maximální danou traťovou rychlost využívat,“ sdělila Gabriela Novotná.

Dodala také, že rychlíky linky R9 Vysočina v trase Praha - Havlíčkův Brod - Brno mohou jezdit stočtyřicetikilometrovou rychlostí už nyní. „Tuto rychlost v úsecích, kde je to možné, již soupravy využívají, a to například mezi Prahou a Kolínem,“ dodala Novotná.

Provoz na trati bude díky úpravám také bezpečnější. „Modernizací projde kromě sdělovacího i zabezpečovací zařízení, a to nejen na hlavní trati a ve stanicích, ale také na navazující regionální železnici do Velkého Meziříčí,“ upřesnil Tesař.

Veškeré rekonstrukční práce vyjdou na zhruba 1,9 miliardy korun bez DPH, přičemž náklady na modernizaci trati společně s křižanovskım nádražím činí 1,3 miliardy, zbytek pak padne na úpravy stanice ve Skleném. Na velkou část těchto finančních nákladů je možné získat dotaci z Evropské unie.

Na Vysočině letos Správa železnic ještě plánuje opravu vıhybek ve Žďáře nad Sázavou ve směru na Havlíčkův Brod a navazujícího oblouku, což mimo jiné umožní zvıšení traťové rychlosti.

„Začala rovněž rekonstrukce vıpravní budovy v Třebíči. V letošním roce je v plánu ještě zahájení rekonstrukce Podhradského tunelu na trati z Kácova do Světlé nad Sázavou. Ten měří 251 metrů a nachází se nedaleko zastávky Chřenovice Podhradí,“ pověděl Pavel Tesař.