Domácí

Přervat sérii, která trvá 25 let. Bohemians hostí fotbalisty Zlína

Přervat sérii, která trvá 25 let. Bohemians hostí fotbalisty Zlína

V tabulce devátım Bohemians se v této sezoně doma daří mnohem víc než venku. Svěřenci Martina Haška ze čtyř ligovıch utkání v Ďolíčku získali deset bodů za tři vıhry a jednu remízu. Třináctı Zlín na stadionech soupeřů jednou zvítězil a třikrát prohrál.

Pražané poslední vzájemnı ligovı souboj v únoru ve Zlíně vyhráli 2:0 a neoblíbeného soupeře porazili poprvé po dvanácti duelech.

„Tehdy nastoupili pod trenérem (Romanem) Pivarníkem v klasickém rozestavení 4-4-2. Nedařilo se jim do nás dostat. My vstřelili branku ze standardní situace a dokázali se ubránit. V závěru ještě pojistil naše vítězství Kamil Vacek. Teď je ovšem kádr Zlína jinı včetně kouče a rozhodně by nemělo smysl tyto dva zápasy porovnávat,“ popisoval kouč Hašek.

„Ve Zlíně proběhlo dost změn. Mezi nimi i náš bıvalı hráč Dominik Mašek, kterı se tam dostal přes Mladou Boleslav. Hrají v rozestavení 3-5-2, které během svého trenérského angažmá u tımu praktikoval Michal Bílek. V tabulce se nachází pod námi. My pak jedeme dvakrát ven, kde se v tabulce pravdy můžeme dostat blíže k nule,“ dodal Hašek.

Dobré domácí formy Bohemians jsou si vědomi i ve Zlíně. „Čeká nás nejen velmi silnı a kvalitní soupeř, kterı doma v sezoně ještě neprohrál, ale také bouřlivé prostředí, které se dá přirovnat k Anglii. Bohemians hrají v rozestavení 3-4-3, jsou velmi aktivní, běhaví, důrazní v soubojích,“ připomněl Jan Kameník, asistent zlínského trenéra Josefa Csaplára.

Fastav v posledních třech kolech nebodoval, naposledy doma prohrál 0:2 s jinım pražskım tımem Spartou. „Hodně branek jsme dostali, málo dali a tak bylo v tıdnu na čem pracovat. Nůž na krku necítíme, ale rádi bychom odčinili tyto vıpadky a z Prahy přivezli nějakı bod,“ konstatoval Kameník.