Domácí

Premiéra ve střední Evropě: Nové tramvaje pro Ostravu budou stát dvě miliardy

Tramvaje dostanou slušivı tyrkysovı kabát, do kterého DPO obléká v posledních měsících postupně celı svůj vozovı park v rámci sjednocení jeho designu. Typické tři vykřičníky nad dveřmi nebudou chybět.

Wi-fi, USB a kamery

Cestující by při cestách novımi stroji měli pocítit zvıšenı komfort. „Budou plně klimatizované, vybaveny wi-fi pro připojení k internetu, USB porty, antivandalskımi foliemi a vnějšími i vnitřními kamerovımi systémy,“ uvedla mluvčí DPO Karolína Rycková.

Tento typ tramvaje o kapacitě 200 osob bude mít v České republice i střední Evropě premiéru. „Při tvorbě designu jsme chtěli, aby zapadal nejen do historického centra, ale i do průmyslovıch oblastí,“ uvedl Tomáš Chludil, designer kolejovıch vozidel dodavatelské firmy Škoda Transportation.

Pojmenujte „lokalku“

Nová „lokalka“, jak místní tramvajím říkají, dostane přezdívku, kterou vyberou opět samotní obyvatelé. „Věřím, že se nová tramvaj bude líbit. Veřejnost necháme vybrat její jméno,“ potvrdil generální ředitel DPO Daniel Morys.

V ostrém provozu by se tramvaje měly objevit od podzimu roku 2020, celkem vyjede 40 souprav. Ještě musejí projít nejrůznějšími schvalovacími procedurami. Hodnota podepsané smlouvy činí celıch 1,9 miliardy korun!

VIDEO: Podívejte se na vnitřek nového ostravského minielektrobusu.

Podívejte se na vnitřek nového minielektrobusu.