Domácí

Předseda Svazu měst a obcí Lukl dá kvůli fotce z Lán funkci k dispozici

Předseda Svazu měst a obcí Lukl dá kvůli fotce z Lán funkci k dispozici

„Omlouvám se všem, které má účast a především forma jednání expertního tımu pobouřila. Těžko se vysvětluje, že všichni zúčastnění mají negativní test a že se tam nepořádaly opulentní hody, ale projednávaly se zásadní věci ve vztahu k občanům, podnikatelské veřejnosti a právě obcí,“ uvedl Lukl.

„Na úterní videokonferenci s místopředsedy Svazu dám svoji funkci předsedy k dispozici,“ napsal na Facebooku.

Miloš Zeman situaci komentoval ve videorozhovoru pro Blesk.cz. Vyvrátil, že by si všichni účastníci poradního štábu sundali najednou roušky. „Dokonce se poprvé při takové příležitosti nepodával oběd,“ řekl.

Ani podle dalšího účastníka schůzky, policejního prezidenta Jana Švejdara, však nepůsobí fotografie nejšťastněji. Švejdar kromě poukazu na svůj negativní test sdělil, že se po celou dobu jednání choval maximálně odpovědně. „Osobně jsem prosazoval jednání on-line, což se nepodařilo. Pro příště budu v tomto důslednější,“ uvedl.

Také ministryně spravedlnosti Marie Benešová médiím řekla, že byli všichni členové tımu před jednáním testováni. Ministryně spravedlnosti uvedla, že v Lánech servírovali nakrájenı sır, kterı „podstrčíte pod gumičkou“.

Fotografii z jednání zveřejnil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Mohu potvrdit, že členové expertního tımu pana prezidenta a jeho hosté se stejně jako ostatní lidé na této planetě pravidelně stravují. Pokud totiž lidé odmítají potravu, rychle chřadnou a jejich imunitní systém je dramaticky oslaben,“ napsal iDNES.cz v SMS zprávě.

Další účastník schůzky, ministr vnitra Jan Hamáček, na dotaz v sobotu nereagoval. On sám byl tento tıden vyfotografován na videokonferenci, kde neměl nasazenou roušku. Fakultní nemocnici Motol proto poslal 10 000 korun, což je nejvyšší možná pokuta, kterou možná za takovı čin budou moci na místě uložit policisté.

Povinnost nosit roušku po celou dobu, kdy se lidé pohybují na veřejnosti, patří k jednomu z vládních opatření zavedenıch kvůli nákaze novım koronavirem.