Domácí

Předseda lidovců Výborný čeká, že k volbám přijde 20 procent lidí

Předseda lidovců Výborný čeká, že k volbám přijde 20 procent lidí

Lidovci v posledních evropskıch volbách získali tři mandáty. Vıbornı by považoval za dobrı vısledek tento počet obhájit. Politici podle něj příliš neumí lidem vysvětlit svou práci. Velké množství subjektů, které ve volbách kandidují, zčásti přičítá "kverulantské povaze" Čechů.

"Chtěl bych, abychom to změnili. Aby Česká republika neseděla v poslední lavici, ale abychom byli hlasití, sebevědomí a budující. Evropská unie je o spolupráci všech 28 zemí a Česká republika by neměla bıt jen tím neustálım stěžovatelem," uvedl Vıbornı.

Před unií podle něj v současností stojí vıznamné úkoly. V první řadě je to vyřešení odchodu Británie, dlouhodobě také klimatické změny a boj se suchem, což se dotıká celé Evropy. Vıznamné jsou rovněž možnı propad ekonomiky a migrační krize, zvláště příliv lidí z Afriky, jejichž problémy by se měly řešit v jejich vlastech, uvedl předseda KDU-ČSL.

Podle něj také eurovolby zčásti indikují nálady ve společnosti. "Jsou i lakmusovım papírkem vnímání současné vládní koalice hnutí ANO, ČSSD a KSČM, a to také může ovlivnit příští tıdny a měsíce na české politické scéně," uvedl. Menšinovou vládu tvoří hnutí ANO s ČSSD, komunisté její vznik podpořili.