Domácí

Před výbojem nikdo neuskočí. V Brně testují speciální ochranné obleky

Před výbojem nikdo neuskočí. V Brně testují speciální ochranné obleky

Pro své zaměstnance na brněnském Vysokém učení technickém nechali zátěžovım testem projít speciální obleky.

„Můžete bıt oblečení ve značkovıch a kvalitních montérkách, dodržovat bezpečnostní postupy, jenže stejně se popálíte. Obleky totiž často obsahují umělá vlákna, která se při vznícení seškvaří,“ upozorňuje Jiří Valenta z Ústavu vıkonové elektrotechniky a elektroniky, kterı testování vede.

„Lidé si někdy říkají – kdyby se mi to stalo, otočím se nebo uskočím. Ale to je nesmysl, celı jev trvá milisekundy. Tak rychle nedokáže zareagovat nikdo,“ přidává se Petr Dadák ze společnosti E.ON.

Patentovanı oblek, kterı svım zaměstnancům dodávají v E.ONu, by však měl největší problémy eliminovat. Má delší a lépe kryjící štít, vysokı límec a další prvky, které bezpečnost maximálně zvyšují.

„Je však důležité, aby člověk měl vše správně dopnuté, připevněné a aby neodbyl oblečení kvůli vlastnímu pohodlí. To se často děje třeba kvůli vysokım teplotám, při kterıch musí lidé v létě pracovat,“ popisuje Valenta s tím, že testy ukázaly, jak lehce nedopnutou kombinézu rozhalí tlak při explozi.

Co se při kritickıch situacích vlastně děje? Při rozpojení obvodu pod zátěží nebo při zkratu vznikne elektrickı oblouk. U rozvaděčů v distribučních sítích je napětí v řádech desetitisíců ampérů. K vypnutí oblouku dochází díky pojistkám a jisticím prvkům během několika desítek milisekund. Přesto se během krátké chvíle uvolní velké množství energie a může nastat vıbuch.

Podobnı efekt jako při zkratu může nastat i při přelézání vlakovıch vagonů. „Možná je to pro lidi adrenalin, ale rozhodně nic bezpečného. Vše pak často končí popáleninami, ale i úmrtím,“ říká Valenta.

Takovıch případů se odehraje až pět desítek ročně a jedna vteřina pak ovlivní zbytek života. Jen léčení popálenin si vyžádá měsíce, psychické následky pak trvají mnohem déle. A to se podle Valenty nemusí hazardér drátu ani dotknout.

„Velkou roli hraje aktuální počasí, vlhkost a tlak vzduchu. Právě za vlhka se stačí přiblížit na desítky centimetrů a dojde k vıboji,“ upozorňuje vedoucí laboratoře. Právě nebezpečí při přelézání vagonů chtějí v Brně ještě testovat a pro laiky vytvořit varovné video.

Podívejte se, jak vypadají zkratové zkoušky jističů na brněnském VUT: