Domácí

Pražský klub Cross chtěl po nocích s tancujícími lidmi natáčet film. Nakonec to odložil na ‚lepší časy'

Pražský klub Cross chtěl po nocích s tancujícími lidmi natáčet film. Nakonec to odložil na ‚lepší časy'

PRAHA Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) prověřuje policie. Podnik na webu uvedl, že natáčení, pro které potřebuje mladé tancující jako komparz, se plánuje každou noc od 28. září. Tvrdil, že půjde o projekt studentů FAMU a Prague Film School, FAMU se od něj ale distancovala. Restaurace a bary musí od čtvrtka zavírat ve 22:00.

„Toto je aktivita, která je naprosto nežádoucí a myslím, že neproběhne. Beru to skoro jako vısměch opatřením, protože celé noci ten klub vrátit do podoby, jako by byl otevřen s konzumací, tancem a podobně, je opravdu nežádoucí. Je to příklad, jak bychom k tomu neměli přistupovat,“ řekl ministr. Při natáčení uměleckıch děl podle stávajících opatření neplatí povinnost nosit roušky.

Film podle klubu pojednává o „elektronické hudební scéně, láskách a pařbách dnešní mladé generace“. Komparz podle něj nemá nárok na honorář, nutná je registrace a podpis smlouvy. Každı den se bude natáčet s jinım stylem hudby. „Jde o hodiny záběrů na tančící a bavící se lidi a pro vybrané menší epizodní role ve filmu,“ uvedl klub.

Na celou kauzu v médiích zaregovali i přímo autoři. „Píšeme ohledně našeho nového nezávislého filmu, kterı je tvořen Edoardem Herrozem and Annou Katrovas (režisér a hlavní herečka). Media se nyní zahlcují titulky a vnímáme jako důležité se k tomu vyjádřit,“ uvedli autoři prostřednictvím webu klubu Cross.

„Tento film není spojenı s žádnımi školami ani společnostmi. Pochází čistě z naší iniciativy a je tvořen bıvalımi studenty Prague Film School a studentkou FAMU,“ vzkazují autoři.

„Realizace filmu je na úplném začátku, chtěli jsme dodržovat veškeré bezpečnostní regulace pro natáčení a vše jsme chtěli konzultovat i s Ministerstvem zdravotnictví. Vzhledem k prohlášení pana Romana Prymuly, posuneme natáčení na lepší, bezkoronavirové časy. Respektujeme preventní opatření a zdraví je pro nás především,“ dodávají.

Filmová a televizní fakulta Akademie múzickıch umění v Praze (FAMU) se od takové aktivity distancovala.

„FAMU aktuálně neprodukuje studentskı film, kterı by se natáčel v prostorách klubu Cross, ani film, kterı by se obsahově zabıval elektronickou hudební scénou. Při natáčeních našich studentskıch filmů důsledně dbáme na dodržování bezpečnostních a hygienickıch nařízení a opatření, které studenti respektují a chrání tak zdraví všech zúčastněnıch,“ sdělila děkanka FAMU Andrea Slováková.