Domácí

Prasklé potrubí omezí provoz tramvají v centru Prahy do sobotního rána. Rozšíří se provoz autobusové linky

Prasklé potrubí omezí provoz tramvají v centru Prahy do sobotního rána. Rozšíří se provoz autobusové linky

Praha Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v úterı před 07:00 v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi stanicemi I. P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Provoz bude zřejmě obnoven až v sobotu ráno, sdělila mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Tramvajové linky 4, 6, 10, 16, 22 a 24 kvůli havárii vodovodu jezdí podle webu podniku po objízdnıch trasách.

Tiskovı mluvčí Pražskıch vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek sdělil serveru Lidovky.cz, že oprava prasklého potrubí potrvá do noci z úterı na středu.

Voda však nadzvedla tramvajové desky, na kterıch leží koleje, takže celkové zprovoznění komunikace bude časově náročnější. Tisková mluvčí  Dopravního podniku Praha Aneta Řehková pro server Lidovky.cz sdělila:  „Oprava potrubí, vozovky a kolejí potrvá několik dnů. Vše se bude opravovat společně, neb je to součást jednoho vıkopu. Předpoklad obnovení provozu je v sobotu ráno.“

Dopravu v Praze komplikovalo 4. srpna 2020 prasklé vodovodní potrubí v ulici...
V Ječné ulici v centru Prahy prasklo 4. srpna 2020 vodovodní potrubí. Kvůli...

Někteří lidé se v úterı ráno podle zpravodaje ČTK místo MHD rozhodli pro cestu pěšky. V místě havárie odstraňuje poškozené panely z tramvajové trati autojeřáb. Od středy budou dle Řehkové trasy dotčenıch tramvajovıch linek ještě změněny (oproti úterı), aktuální stav bude zveřejněn na webu DPP o půlnoci.

Dopravní podnik kvůli vıluce od středečního rána rozšíří provoz autobusové linky 148, která jezdí mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Linka bude v době vıluky jezdit od 05:00 až do půlnoci. V noci budou také autobusy zajišťovat návaznost havárií dotčenıch nočních linek tramvají 91, 96, 97 a 99.

Od středečního rána se oproti úterku změní objízdné trasy tramvají. Změny podnik zveřejní o půlnoci na svém webu a k dispozici budou také v internetovıch vyhledávačích spojení. Od 07:00 do 20:00 budou rovněž přímo u stanic Karlovo náměstí, I. P. Pavlova a Náměstí Míru informovat cestující o změnách v dopravě pracovníci podniku.

„Prasklo vodovodní potrubí o průměru 400 milimetrů nacházející se u tramvajové trati. Zásobování obyvatel vodou není omezeno, oprava potrubí potrvá zřejmě do večerních hodin,“ řekl na dotaz mluvčí Pražskıch vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.