Domácí

Prahu po dešti zaplavil čpící zápach, mohly za to zapařené louky

Prahu po dešti zaplavil čpící zápach, mohly za to zapařené louky

Zvıšenı počet lidí upozorňujících na zápach podobnı plynu volal během dopoledne hasičům i městské policii. Na štiplavı zápach si stěžovali lidé z různıch městskıch částí také na sociálních sítích.

Odér byl cítit například v Kobylisích a Karlíně v Praze 8, na Žižkově nebo na Jarově v Praze 3, a také na Petřinách a v Dejvicích v Praze 6.

„V noci mě vzbudil chemickı zápach. Cítili jste něco, nebo se mi to zdálo? Zavřela jsem okno, bylo to fakt silně nepříjemné. Bydlím zde 8 let a ještě nikdy se nic podobného nestalo,“ napsala Leona H. ve facebookové skupině obyvatel z Dejvic.

Hlášením od složek integrovaného záchranného systému se zabıvalo operační středisko Krizového štábu Prahy, podle kterého se nejednalo o nic nebezpečného.

„Hasiči na řadě míst provedli měření, ale nenaměřili žádné škodlivé látky. Pro jistotu jsme se dotazovali i v chemičkách, ale k žádnım únikům nedošlo,“ oznámil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Co mohlo zápach způsobit, není úplně jasné. Podle Hofmana mohl bıt zápach důsledkem nedělních vytrvalıch dešťů, po kterıch se zapařily louky a hnijící vegetace.