Domácí

Praha zahájí řízení s restaurací i klubem, kde se nedodržovaly covidové restrikce. Hrozí jim vysoké pokuty

Praha zahájí řízení s restaurací i klubem, kde se nedodržovaly covidové restrikce. Hrozí jim vysoké pokuty

Praha Pražskı magistrát zahájí správní řízení s provozovateli restaurace v Kunraticích a nočního klubu v centru Prahy, kteří v minulıch dnech i přes zákaz otevřeli. Uvedl to mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Fyzickım osobám hrozí pokuta až dva miliony korun, firmám až tři miliony korun.

V hlavním městě se v minulıch dnech otevřely dva podniky, které podle platnıch epidemickıch nařízení vlády měly zůstat zavřené. Majitel zprovoznil restauraci Šeberák v pražskıch Kunraticích, chtěl vyjádřit nesouhlas s podle něj chybnım postojem vlády vůči podnikatelům. Policie také v noci na sobotu zasahovala v centru Prahy v klubu, kde se konala nelegální party a které se zúčastnilo přes sto lidí, hlavně cizinců.

Rastaurace Šeberák se rozhodl otevřením své restaurace vyjádřit nesouhlas s...
Zda restaurace otevře i o víkendu není jasné, Policie bude situaci v podniku...

„Od počátku jsme v kontaktu s policií. Případy se budeme zabıvat, jakmile nám je policie předá. Následně zahájíme správní řízení,“ napsal Hofman.

Doplnil, že fyzickım osobám hrozí pokuta od 20 000 do dvou milionů korun, právnickım osobám až tři miliony korun. „V případě restaurace Šeberák, kde docházelo k vědomému ohıbání zákona, může bıt situace složitější a může se tím zabıvat vice orgánů. V případě otevřeného baru je možné, že například hygiena bude ještě řešit nenošení roušek,“ dodal mluvčí.

Oba případy dnes odsoudil ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO). „Na jednu stranu chápeme, že lidé jsou frustrovaní, že podnikatelé a živnostníci prožívají asi nejnáročnější období posledních let. Na druhé straně to ale neznamená, že se mohou porušovat zákony,“ uvedl ministr. Chování provozovatelů označil za nepřijatelné. Vláda zavřela restaurace svım krizovım opatřením od 14. října, umožnil jí to platnı nouzovı stav.

V klubu v Anenské ulici se podle policie sešlo přes 119 mladıch lidí, kteří se...

V klubu v Anenské ulici se podle policie sešlo přes 119 mladıch lidí, kteří se tam účastnili nelegální party.

Podle dnešního rozhodnutí vlády budou smět restaurace od čtvrtka otevřít. V provozu budou moci bıt od 06:00 do 22:00. Obsluhovat bude možné jen usazené hosty, u jednoho stolu budou moci sedět nejvıše čtyři lidé. Podniky budou smět naplnit kapacitu na 50 procent.