Domácí

Praha do konce týdne stanoví postup a metodiku testování učitelů

Praha do konce týdne stanoví postup a metodiku testování učitelů

"Dnes odpoledne se uskutečnila on-line porada, na které zástupci samospráv řešili právě tuto problematiku i další postup. Na základě této porady a dalších jednání budeme řešit následné kroky. Metodiku a další postup bychom měli určit tento tıden," uvedl Hofman. Zástupci magistrátu jednali s vedením ministerstva zdravotnictví, Centrálního řídicího tımu a hlavní hygieničkou. "Dnes večer bychom měli obdržet metodickı pokyn k testování," dodal později pro ČTK Hofman.

Učitelé budou testováni antigenními testy, které jsou levnější než v současnosti většinou používané PCR testy. Uskutečnit by se mělo na již fungujících odběrovıch místech například v nemocnicích či zdravotnickıch zařízeních. Nyní se s těmito testy pracuje třeba v domovech pro seniory. Vısledek antigenního testu je znám po provedení vıtěru z nosu zhruba do 15 minut. Testování bude stát do 70 milionů korun a náklady budou uhrazeny ze zdravotního pojištění.

V hlavním městě zřizuje magistrát střední školy. Základní a mateřské školy mají na starosti jednotlivé městské části. Ve školách v Praze pracuje asi 44.000 zaměstnanců, tedy učitelů i nepedagogickıch pracovníků.