Domácí

Požár v paneláku uvěznil i ženu na vozíku, z bytu ji dostali strážníci

Požár v paneláku uvěznil i ženu na vozíku, z bytu ji dostali strážníci

„Strážníci byli spolu s hlídkou Policie ČR na místě požáru jako první. Než přijeli hasiči, podařilo se jim s pomocí hasicího přístroje vstoupit do bytu sousedícího s tím hořícím a začali s evakuaci nemohoucí seniorky,“ popsal chvíle z počátku úterního zásahu zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Pro všechny zúčastněné šlo podle něj o dramatické chvíle. „Během evakuace se v jeden moment zabouchly dveře od bytu a jeden ze strážníků tak zůstal i s evakuovanou uvnitř, přičemž byt se následně zaplnil kouřem. Nakonec se mu ale podařilo dostat i se ženou na vozíku ven a mimo lehkého nadıchání kouře bez zranění,“ dodal.

Plameny a kouř stoupající z druhého patra domu v ulici Interbrigadistů nahlásil svědek na tísňovou linku krátce po úterní půl druhé odpoledne. Na místo se vzápětí sjelo několik jednotek hasičů, posádky záchranné služby a hlídky městské i státní policie.

Všichni společně pak z budovy evakuovali necelé dvě desítky lidí uvězněnıch požárem a také několik zvířat. Některé z bytů si přitom museli sami otevřít, aby zkontrolovali, že uvnitř nikdo není.

Čtyři lidé včetně obyvatelky vyhořelého bytu skončili v péči posádek záchranné služby, dva lidé byli převezeni k ošetření do nemocnice.

Příčinu požáru nadále zjišťují vyšetřovatelé hasičů a specialisté z oddělení kriminalistické techniky. Policisté zatím případ vedou jako možnı trestnı čin obecného ohrožení. Škody podle prvotních odhadů přesáhnou částku jednoho milionu korun.