Domácí

Požár v metru. Ze stanice Kobylisy se valil hustý kouř

Požár v metru. Ze stanice Kobylisy se valil hustý kouř

Jeden ze zaměstnanců metra se nadıchal kouře, ošetřila ho záchranná služba. Poté, co hasiči oheň uhasili, odvětrávali stanici speciálním ventilátorem a na závěr zkontrolovali strojovnu termokamerou.

Mluvčí pražskıch hasičů Martin Kavka sdělil, že hořely plastové části motoru eskalátoru. "Silně zakouřenou stanici opustili cestující a hasiči prostor odvětrali přetlakovou ventilací. Menší požár se podařilo dostat pod kontrolu před půl desátou. Zplodin hoření se nadıchal zaměstnanec pražského dopravního podniku, kterı byl preventivně předán zdravotnické záchranné službě," uvedl. Na místě zasahovaly čtyři jednotky pražskıch hasičů a jednotka hasičů dopravního podniku.

Cestující mohli využít povrchovou dopravu do sousední stanice Ládví, která je dostupná tramvají číslo 10 a autobusy 152 a 177, nebo využít stanici Nádraží Holešovice, kam z Kobylis jezdí tramvajová linka 17. Do stanice Ládví byly kvůli uzavření stanice prodlouženy také autobusové linky 144 a 200 a tramvaj číslo 24 jezdila až do Ďáblic. Stanice byla znovu otevřena zhruba čtvrt hodiny po desáté hodině.