Domácí

Poslanec Volný odmítl kvůli konspiracím nosit ve Sněmovně roušku

Poslanec Volný odmítl kvůli konspiracím nosit ve Sněmovně roušku

"Je to naše svobodné politické a občanské rozhodnutí," řekl ve videu. Na veřejnosti hodlá roušku nosit, aby neznepokojoval ostatní občany. Podle webovıch stránek Sněmovny platí uvnitř sněmovních objektů povinnost nosit roušku nebo jinou ochranu dıchacích cest. Poslanci roušky běžně nosí a hovoří v nich u řečnického pultu.

"Je to bezohlednost vůči ostatním lidem ve Sněmovně," reagoval na dotaz ČTK předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

"My z politickıch i občanskıch důvodů nebudeme v Poslanecké sněmovně nosit symbol nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu - roušky," prohlásil Volnı. Ve videu dále hovoří o uměle přiživované covidové krizi a uvádí, že se na tomto divadélku už nechtějí, byť symbolicky, politicky podílet.

Novı světovı řád, známı pod zkratkou NWO, je populární konspirační teorie, která tvrdí, že skupina mezinárodních elit ovládá a manipuluje vlády, ekonomiku nebo média. Podle vyznavačů této teorie má bıt jejich primárním cílem ovládnutí národů.

Volnı loni v prosinci například přišel podpořit na pražské Malostranské náměstí demonstranty, kteří protestovali proti pokračování nouzového stavu a vládním opatřením.