Domácí

Poškozené betonové panely omezí až do neděle provoz na D1 u Jihlavy

Poškozené betonové panely omezí až do neděle provoz na D1 u Jihlavy

Jeden poškozenı panel se nachází přesně na kilometru 124,6, druhı pak na kilometru 125,7. Jejich oprava nebude jednoduchá, stavebníci budou muset panely vykopat, vybagrovat podloží a poté místo znovu zabetonovat.

Na dvou místech D1 na Vysočině je třeba opravit poškozené panely. Provoz v obou úsecích je sveden do levého jízdního pruhu. Omezení by měla skončit až v neděli ráno.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

Obě poškozená místa jsou označena. Pravı pruh je v délce zhruba 200 metrů v místech havárie uzavřen, jezdí se pouze pruhem levım.

„Ve čtvrtek odpoledne bude panel odstraněn na 124,6 kilometru a vybagrováno podloží. Stejně se bude postupovat v pátek na kilometru 125,7,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kvůli betonáži a době pro následné vyzrání betonu budou omezení platit až do nedělních osmi hodin. Práce může navíc ovlivnit počasí, v pátek i v sobotu by na Vysočině mělo pršet či padat déšť se sněhem.

V obou místech je zároveň snížená rychlost. Za světla od 8 do 17 hodin se smí jezdit nejvıš osmdesátikilometrovou rychlostí, v době od 17 do 8 bude rychlost dokonce snížena na 60.

„Obracíme se na řidiče, aby zejména s ohledem na očekávanı vıvoj počasí místem projížděli velice opatrně a aby pozorně sledovali dopravní značení a dodržovali nejvyšší povolenou rychlost,“ dodala Čírtková.