Domácí

Polní nemocnice v pražských Letňanech nadále roste. Hasiči vybudovali dekontaminační stanoviště

Polní nemocnice v pražských Letňanech nadále roste. Hasiči vybudovali dekontaminační stanoviště

Praha Pražští hasiči vybudovali v polní nemocnici v Letňanech stanoviště dekontaminace, které bude sloužit k dezinfekci zdravotníků, pomocného personálu i vybraného materiálu.

V případě, že tato záložní nemocnice pro lidi s nemocí covid-19 kvůli přeplnění klasickıch zdravotnickıch zařízení začne fungovat, budou dekontaminační linku nepřetržitě obsluhovat minimálně čtyři hasiči, pro které je připraveno i nezbytné zázemí. Informoval o tom v pondělí mluvčí pražskıch hasičů Martin Kavka.

Zařízení pro dekontaminaci dodala ze svıch zásob Správa státních hmotnıch rezerv. „Dekontaminace je nutná s ohledem na to, že zdravotníci a další personál bude vycházet z infekčního prostředí lůžkové části do dalších prostor polní nemocnice,“ dodal. O víkendu se podle něj hasiči také seznámili s polní nemocnicí, vyzkoušeli si příjezdové cesty či nástupní plochy a provedli test protipožárního vybavení objektu.

Vojáci dokončili práce na nemocnici v halách letňanského vıstaviště v neděli. Umístěni v ní mají bıt pacienti s covidem-19 na doléčení, sloužit by také mohla pro pacienty, kteří se kvůli karanténě zatím nemohou vrátit domů nebo třeba do domovů pro seniory. Vláda očekává, že využita by mohla bıt kolem 10. listopadu, kdy se v Česku předpokládá největší počet pacientů s koronavirem.

V připravované polní nemocnici v pražskıch Letňanech společnost Linet ve...
Polní nemocnice má několik částí. V jedné z nich je mimo jiné stan vyčleněnı...

K pondělí je u pražskıch hasičů 37 pozitivně testovanıch, před tıdnem jich bylo dvacet. Desítky dalších jsou v karanténě nebo nařízené izolaci, celkem tak do práce aktuálně nemůže víc než stovka členů sboru. „Pomáhají nám dobrovolní hasiči, pečlivě trasujeme a testujeme. Od jara se uzdravilo už přes padesát hasičů,“ poznamenal Kavka. V hlavním městě je přes 850 příslušníků hasičského záchranného sboru.