Domácí

Policisté odhalili utajenou pěstírnu konopí na Šumpersku. Dvojice mužů tam měla 200 rostlin

Policisté odhalili utajenou pěstírnu konopí na Šumpersku. Dvojice mužů tam měla 200 rostlin

Šumperk Více než dvě stovky rostlin konopí objevili policisté na Šumpersku v jednom z rodinnıch domů. V utajené pěstírně tam dvojice mužů pěstovala konopí již delší dobu, také loni se jim podle policistů podařilo vypěstovat a zpracovat na dvě stovky rostlin. Letošní úrodu kriminalisté zabavili, mužům nyní hrozí až pětileté vězení, informovala v pátek mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Více než dvě stovky rostlin konopí objevili policisté na Šumpersku v jednom z...

Dvojici mužů ve věku 32 a 38 let policisté obvinili z nedovolené vıroby a jiného nakládání s omamnımi a psychotropními látkami a s jedy. „Coby dlouhodobí uživatelé marihuany se rozhodli rostliny konopí setého sami pěstovat. Za tímto účelem si v rodinném domku na Štítecku zřídili a vybavili indoor pěstírnu,“ uvedla policejní mluvčí.

Loni podle policistů sklidili a dále zpracovali okolo 200 kusů těchto rostlin. Stejně velkou úrodu očekávali také letos. Při domovní prohlídce kromě pěstírny včetně osvětlení, vzduchotechniky a hnojiva zajistili kriminalisté také 225 kusů rostlin konopí setého a sušenou rostlinnou hmotu, doplnila policejní mluvčí.