Domácí

Policisté našli chlapce ztraceného u Sázavy, druhý je stále nezvěstný

Policisté našli chlapce ztraceného u Sázavy, druhý je stále nezvěstný

„Ve tři hodiny odpoledne bylo pátrání pro dnešní den ukončeno. Potápěčům a ani psovodovi se nepodařilo chlapce nalézt,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Michaela Richterová.

Jak bude pátrání pokračovat, není nyní jasné. Potápeči a psovod se psem propluli trasu od kempu, z kterého chlapci odešli do vody, k jezu v Českém Šternberku. Pátrali tak v délce přibližně sedmi kilometrů.

Hasiči na člunech hledají vodáka, kterı zmizel při pokusu o sjezd jezu v řece Opavě.
Policie hledá dva šestnáctileté chlapce. Zmizeli poté, co odešli plavat do Sázavy.
Masarykův tábor YMCA u Soběšína, kde policisté pátrají po dvou pohřešovanıch chlapcích. (6.8.2020)
6 fotografií

U letního tábora, odkud chlapci odešli do vody, se v deset hodin sešli potápěči a psovod. Začali se připravovat na pátrání, s kterım začali po jedenácté hodině.

STŘ. ČECHY - Od dnešních 10 hodin budeme opět pátrat po dvou pohřešovanıch chlapcích v řece Sázavě a celém okolí. Na pomoc při pátrání jsme požádali potápěče a psovody z hl. m Prahy. #policiestc

8. srpna 2020 v 8:29, příspěvek archivován: 8. srpna 2020 v 9:37

Do pátrání se zapojili dva policejní potápěči z poříčního oddělení povodí Labe s jedním psovodem z Prahy se psem, kterı je speciálně vycvičen na hledání lidí.

Policejní mluvčí odmítla námitku, že by po chlapcích pátralo málo lidí. „Teď se bude propátrávat řeka a pak se uvidí, co bude dále potřeba,“ uvedla v sobotu dopoledne.

V sobotu odpoledne začala i další pátrací akce v řece Sázavě. Na Benešovsku pátrají pozemní hlídky policie, psovod, kriminalisté, potápěči z poříčního oddělení Slapy a hasiči po šestapadesátiletém muži. Ten se šel v pátek večer koupat do řeky a dosud ho nikdo nespatřil.

„Myslela jsem na nejhorší“

V pátek večer matka jednoho z chlapců oznámila na Facebooku jejich úmrtí. „Vyhasly dva mladé životy,“ napsala. V sobotu ale upřesnila, že „myslela na to nejhorší.“ Stále však doufá, že svého syna bude „moci znovu obejmout“ 

Lenka Moulisova

Ke včerejšímu příspěvku kterı jsem napsala.Chci napsat, že mi policie řekla že mam myslet na to nejhorší.Napsala jsem tam ten odkaz, ale jsem psychicky i fyzicky vyčerpaná.A myslela jsem na to nejhorší.Kluci šli do vody když tam byl silnı průtok vody a těla se nešla.Omlouvám se myslím že většina lidí mě zná.Psychicky to nezvládám.Pořád si říkám že Samko příjde a řekne mamčo jsem doma.Byla bych nejštastnější namka pod sluncem kdybych Samka mohla obejmout.

8. srpna 2020 v 7:44, příspěvek archivován: 8. srpna 2020 v 9:31
9 10

6. srpna 2020

Policejní mluvčí Richterová se vyjádřila k statusu matky: „Opravdu je to neštěstí. Možná to maminka napsala, protože je zoufalá.“ Policie pracuje a i připravuje rodiče s nejhorší verzí, že došlo k utonutí chlapců. 

Po chlapcích policisté pátrali ve čtvrtek od půlnoci do 15 hodin odpoledne, celostátní pátrání vyhlásili ve čtvrtek večer. Do terénu se vrátili v pátek, zapojil se vrtulník i drony.

Chlapci se ztratili u letního tábora Masaryk, kterı provozuje křesťanské sdružení mládeže YMCA. Tábor leží přímo u řeky Sázavy nedaleko Soběšína. Jejich zmizení oznámil kamarád, podle něhož se šli do řeky koupat a už se nevrátili.