Domácí

Policisté na Bruntálsku pravděpodobně našli pilota i havarovaný větroň

Policisté na Bruntálsku pravděpodobně našli pilota i havarovaný větroň

Hledanı pilot větroně v neděli před polednem odstartoval z letiště na Jesenicku. Poslední signál vyslal z Bruntálska, jenže od té doby se neozval. Z policejního vrtulníku pak pátrači v pondělí dopoledne zahlédli něco, co vypadalo jako trosky letadla.

Že jsou to skutečně zbytky stroje pak potvrdily hlídky na místě.  Podle policie jsou rozesety na poměrně velké ploše. Na místě policisté našli i lidské ostatky a tkáně, nalezli i doklady pohřešovaného. „Všechno nasvědčuje tomu, že havaroval,“ řekl policejní mluvčí René Černohorskı.

Policisté se o problému dozvěděli až v pondělí dopoledne před desátou hodinou, když na tísňovou linku zavolal muž z jihočeské Soběslavi. Oznámil, že se jim neozval 58letı muž, kterı v neděli měl letět větroněm v Olomouckém kraji.

„Jak bylo policisty následně ověřeno, tak tento muž v neděli okolo půl dvanácté dopoledne odstartovat jako pilot jednomístného větroně z letiště v Mikulovicích v okresu Jeseník v Olomouckém kraji. Do současné chvíle o sobě nepodal žádnou zprávu a v místě bydliště ani v zaměstnání se nenachází,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorskı.

Přímo na mikulovickém letišti policisté zjistili, že poslední kontakt s větroněm byl zaznamenán ve 13:35 hodin v katastru obce Ludvíkov na Bruntálsku. Okamžitě byli nasazeni i policisté z nejbližší stanice ve Vrbně pod Pradědem.

Kolem půl jedenácté dopoledne pak vzlétl i zmiňovanı policejní vrtulník. Ten se pohyboval na rozhraní Moravskoslezského a Olomouckého kraje.