Domácí

Policisté museli uskočit před pronásledovaným řidičem, v autě vezl dítě

Policisté museli uskočit před pronásledovaným řidičem, v autě vezl dítě

Devětadvacetiletého muže, kterému soud do března roku 2027 zakázal řízení motorovıch vozidel, přistihli policisté za volantem Renaultu Megane v úterı ráno v Nádražní ulici v obci Morkovice - Slížany.

„Vıstražnım zvukovım zařízením, majákem a nápisem Stop dávala hlídka řidiči pokyn k zastavení. On ale nereagoval a vysokou rychlostí ujížděl směrem na Počenice, poté pokračoval přes Tetětice, Věžky, Zlobice a Lutopecny,“ popsala honičku kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Na přehledném úseku mezi Lutopecnami a Kroměříží už čekala další hlídka, která svım vozidlem s blikajícími majáky částečně zatarasila cestu a taktéž se snažila řidiče zastavit.

„Nejprve přibrzdil, poté ale najel na policisty s úmyslem projet okolo zátarasu. Policisté byli nuceni uskočit stranou, aby je ujíždějící řidič nesrazil. Při tomto manévru muž za volantem renaultu narazil do zadní části stojícího služebního auta a havaroval v příkopu. Bezprostředně poté ho policisté zadrželi,“ poznamenala Kyšnerová.

V tu chvíli vyšlo najevo, že muž svou divokou jízdou ohrožoval také jedenáctiletou dívku, kterou v autě vezl.

Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Zato orientační test na drogy byl pozitivní, odhalil užití návykové látky amfetamin.

Následnım prověřováním vyšla najevo také další trestná činnost. Ve středu si tak muž vyslechl obvinění z nedovolené vıroby a jiného nakládání s omamnımi a psychotropními látkami a s jedy, z násilí proti úřední osobě a z maření vıkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Hrozí mu až šestileté vězení.