Domácí

Policisté dostanou nové terénní vozy, zakázku vyhrála Toyota Tsusho

Policisté dostanou nové terénní vozy, zakázku vyhrála Toyota Tsusho

Vyplıvá to z kontraktu, kterı byl zveřejněn v internetovém registru smluv a na kterı dnes upozornil web zdopravy.cz. O policejní zakázku se ucházely i firmy Toyoty Louwman Motor Praha a společnost Jíša.

Policie může podle smlouvy nakupovat auta postupně do konce listopadu 2021. Minimální počet odebranıch aut smlouva nestanoví, maximum je 50 kusů.

Policie aktuálně chystá na základě smlouvy objednávku 28 vozidel pro cizineckou policii na ochranu vnitřních hranic. "Konkrétní služebny ještě nejsou známy. Ostatní vozidla budou z rámcové dohody čerpána dle potřeby v následujícím období," sdělila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Terénní toyoty nebudou jedinımi auty, které k policii v nejbližší době zamíří. Počátkem září oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), že policisté a hasiči letos dostanou přes 2000 novıch vozů. První dodávka aut bude sloužit takzvanım prvosledovım hlídkám, které zajišťují rychlı zásah na místě činu, dopravní policii a dalším uniformovanım policistům.

Vozy dodá automobilka Škoda Auto, která se jako jediná přihlásila do tendru vypsaného letos poté, co mnohem větší vıběrové řízení na policejní auta za 2,25 miliardy korun zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Na vozidla má letos ministerstvo vnitra 950 milionů korun.