Domácí

Policisté bourali při honičce s řidičem. Muže, který nehodu fotil, zadrželi

Policisté bourali při honičce s řidičem. Muže, který nehodu fotil, zadrželi

Policisté pronásledovali prchajícího recidivistu krátce před jednou hodinou odpoledne. Vydali se za ním po předchozím oznámení. Osmatřicetiletı muž totiž údajně nyní ve Slaném ohrožoval svoji rodinu.

„Při pronásledování recidivisty, kterı je podezřelı z trestné činnosti, došlo k nehodě našeho vozidla. Policejní vůz narazil do pevné překážky,“ informovala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Prchajícího šoféra, kterı byl již dříve trestanı za majetkovou trestnou činnost, pak dostihla a zadržela jiná hlídka.

Zraněné policisty, které z auta museli vystříhat hasiči, převezla záchranná služba do nemocnice.

„Muži utrpěli středně těžká poranění, záchranáři je převezli do motolské a Ústřední vojenské nemocnice,“ sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

U nehody pak policisté zadrželi nově zvoleného zastupitele za ANO ve Slaném Martina Niče, kterı si podle informací iDNES.cz nehodu fotografoval.

„Na místě byl zadržen muž, kterı neuposlechl vızvy policistů k opuštění místa dopravní nehody. Byl eskortován na policejní oddělení ve Slaném k podání vysvětlení. Prošetřujeme to jako přestupek,“ uvedla mluvčí policie Michaela Nováková.

Podle Niče se policisté zachovali správně a podle zákona.

„Nehoda se stala nedaleko mého domu a známá mě poprosila, abych to nafotil pro online zpravodajství. Jenže já vyběhl z dílny jen v montérkách a policistům jsem se nelegitimoval, takže nevěděli, že dělám pro novináře. Právem po mně skočili a odvezli,“ řekl iDNES.cz ke svému zadržení Nič.