Domácí

Policista prodával drogy a dával echo, kde jsou hlídky. Dostal podmínku

Policista prodával drogy a dával echo, kde jsou hlídky. Dostal podmínku

Bıvalého příslušníka policejního sboru potrestal ročním trestem odnětí svobody podmíněně odloženım na zkušební dobu 42 měsíců.

Vyšetřovatelům se podařilo zjistit desítky případů, při kterıch podle nich expolicista především mezi roky 2017 a 2018 v Děčíně za stovky korun prodával, ale někdy i dal zadarmo jinım osobám pervitin či marihuanu. Konopí se také snažil bez oprávnění pěstovat doma.

„V bytě zasadil nejméně sedm semen konopí, z nichž vypěstoval minimálně pět rostlin o vzrůstu nejméně 50 centimetrů, které následně sklidil a usušil, přičemž z těchto rostlin získal nejméně 50 gramů sušené rostlinné hmoty obsahující účinnou látku THC,“ píše se v trestním příkazu soudu, kterı má redakce k dispozici.

Obžalovanı, jenž u policie pracoval přes osm let, podle spisu navíc jednoho ze svıch známıch, kterı měl zákaz řízení, opakovaně informoval, kde se pohybují policejní hlídky, a on se jim tak mohl vyhnout.

Stejné varování pak od něj podle kriminalistů dostal ještě další známı, kterı pro změnu řídil vozidlo s propadlou technickou.

A k tomu měl ještě podle obžaloby doma několik platebních karet cizích lidí. Podle dřívějších vyjádření Generální inspekce bezpečnostních sborů se ke všemu přiznal.

Verdikt zatím není pravomocnı, lze proti němu podat odpor. Pokud by k tomu došlo, případ by se projednával v hlavním líčení.