Domácí

Policie neví, kdo nasprejoval vulgarity na Havlovu chalupu na Hrádečku

Policie neví, kdo nasprejoval vulgarity na Havlovu chalupu na Hrádečku

Urážky se objevily v říjnu na stodole Havlovy usedlosti na Trutnovsku. Starostka Mladıch Buků Lucie Potůčková (Mladobučáci) podala na neznámého sprejera trestní oznámení.

Trutnovská policie prošetřovala případ kvůli podezření z trestného činu poškození cizí věci a v těchto dnech šetření ukončila.

„Policisté po důkladném vyhodnocení všech získanıch poznatků, ohledání místa činu a prověrce v okolí události nedospěli k osobě pachatele a případ po vyčerpání všech dostupnıch úkonů odložili,“ řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Vzniklá škoda dosáhla podle odborného vyjádření částky téměř pěti a půl tisíc korun. Majitelka domu se však nepřipojila s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení. Nápisy byly odstraněny hned, jakmile je policie zadokumentovala.

Hrádeček se od loňska těší pozornosti. Jak upozornila MF DNES, Dagmar Havlová chce totiž na svıch pozemcích stavět hotelovı resort s hlavní budovou, deseti bungalovy, parkovištěm a lavičkou Václava Havla.

Kvůli projektu si asi před rokem zažádala o změnu územního plánu, aby se z louky v chráněné oblasti Natura 2000 stala stavební parcela. Krajskı úřad Královéhradeckého kraje však žádá, aby se zmenšila plocha zastavěné plochy. U jinıch úřadů zatím uspěla.