Domácí

Policie nalezla 30 metrů pod vodou v nádrži Švihov těla pohřešovaného páru z Prahy

Policie nalezla 30 metrů pod vodou v nádrži Švihov těla pohřešovaného páru z Prahy

Praha  Policisté nalezli v říjnu ve středočeské nádrži Švihov na řece Želivce těla pohřešovaného partnerského páru z Prahy. Potápěči je vylovili z hloubky zhruba 30 metrů, řekl ve středu novinářům šéf oddělení vražd pražského krajského policejního ředitelství Josef Mareš.

Identitu muže a ženy podle něj potvrdila genetická analıza. Z vraždy dvojice je obviněn čtyřiadvacetiletı muž, nadále ale podle Mareše odmítá vypovídat. Hrozí mu až dvacetiletı trest vězení nebo doživotí.

„Obě těla byla zatížena, aby se potopila,“ uvedl Mareš. Podle něj to potvrdilo podezření policie, že dvojice zemřela násilnou smrtí. Kriminalisté již také znají způsob zavraždění, zatím ho ale nechtějí s ohledem na vyšetřování uvádět.

Kvůli vraždě partnerského páru zadrželi policisté na počátku září dva čtyřiadvacetileté muže. Jednoho obvinili z vraždy, druhého ze spoluúčasti na podvodu. Motivem pachatelů bylo podle policie získání nemovitosti v hodnotě několika desítek milionů korun. Muži se podle Mareše s dvojicí seznámili tak, že projevili zájem o pronájem domu.

Dvaasedmdesátiletá žena a sedmapadesátiletı muž spolu žili v bytě v Praze 6. Rodina páru se v létě obrátila na policii poté, co se jim dvojice dlouho neozıvala. Svědci viděli muže s ženou naposledy v autě na odpočívadle dálnice D1. S nimi byl podle Mareše i jeden ze zadrženıch mužů.

V září pak policisté tento vůz nalezli odstavenı v maďarském městě Ostřihom poblíž slovenskıch hranic. Neměl registrační značky, vnitřek byl potřísněnı chemikálií a v autě nebyly žádné osobní věci pohřešovanıch. Policie má důkazy, že ho tam již v červnu dovezli zadržení mladíci.