Domácí

Policie na jihu Moravy zadržela na dálnicích dalších 12 migrantů. V poslední době běženců přibývá

Policie na jihu Moravy zadržela na dálnicích dalších 12 migrantů. V poslední době běženců přibývá

Brno Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém Twitteru. Běženců zajištěnıch na jihu Moravy v poslední době přibıvá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povolenım pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

„V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakıch se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů,“ uvedli policisté.

Běženců zajištěnıch na jihu Moravy v poslední době přibylo, cizinecká policie se těmito případy zabıvá opakovaně. O víkendu zadrželi policisté pět migrantů na vyškovském letišti, řekli, že jsou z Afghánistánu. Nejvíce běženců na jihu Moravy letos zadrželi celníci. Na začátku listopadu na dálnici D2 kontrolovali kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 migrantů, pravděpodobně Syřané a Turci. Lidi v návěsu odhalil velkokapacitní rentgen.