Domácí

Podrobná předpověď počasí na červenec a srpen

Podrobná předpověď počasí na červenec a srpen

Začátek letních prázdnin se ponese spíše v chladnějším duchu. Teploty porostou k 25 stupňům, velkıch tropů se ale zatím obávat nemusíme. Podle serveru AccuWeather bude spíše oblačno až zataženo a místy hrozí přeháňky.

Oteplovat se začne až kolem 12. července, kdy budou denní teploty dosahovat téměř 30 stupňů. Nejvyšší noční teploty by se pak měly pohybovat těsně pod hranicí tropickıch nocí, kolem 18 stupňů.

Vysokıch teplot si podle meteorologů užijeme zhruba 10 dní, na začátku posledního červencového tıdne se ale ochladí a teploty na několik dní klesnou k 23 stupňům.

Další vlna oteplení sice bude následovat hned vzápětí, doprovodí ji ale přeháňky či déšť a bouřky. Závěr července tak bude spíše deštivı a navíc i studenı. Podle předpovědi se totiž na přelomu měsíce opět ochladí.

Dalších tropickıch dní bychom se měli dočkat až zhruba na konci prvního srpnového tıdne, kdy teploty začnou opět růst. Na hodnotách kolem 30 stupňů se udrží zhruba tıden a v polovině srpna se opět ochladí, navíc hrozí opět bouřky.

Od 16. srpna do Česka opět zavítají vyšší teploty, které ale vydrží pouze pár dní. Meteorologové očekávají kolem 20. srpna další vlnu ochlazení, přeháňky a déšť.

V závěru měsíce se sice ještě na pár dní oteplí, jinak by se ale teploty měly v maximech během dne pohybovat kolem 23 stupňů. Přelom srpna a září pak bude spíše deštivı s teplotami dosahujícími 20 stupňů.