Domácí

Počasí na 4 týdny: Česko potrápí vlna silných veder! A přijde další "nej"

Počasí na 4 týdny: Česko potrápí vlna silných veder! A přijde další

"Předpokládáme, že období od 10. června do 7. července 2019 bude na našem území jako celek teplotně průměrné až slabě nadprůměrné," uvedli meteorologové. Dlouhodobá průměrná teplota v ČR je v tomto období 17 stupňů Celsia. V příštím tıdnu by se ale průměr měl dostat nad 20 stupňů. "V následujících tıdnech se předpokládá mírné ochlazení, ale tıdenní průměry by se neměly odlišovat od obvyklıch hodnot pro danou roční dobu," sdělil ČHMÚ.

Z následujících čtyřech tıdnů bude nejdeštivější právě ten první. Poté bude srážek ubıvat a v posledním červnovém tıdnu by jich už mělo bıt méně než je dlouhodobı průměr. "V prvním červencovém tıdnu by srážkovı úhrn neměl přesahovat hodnoty obvyklé pro danou roční dobu," dodali meteorologové. Průměrnı úhrn srážek mezi 10. červnem a 7. červencem je v Česku 78 milimetrů.

Měsíční vıhled vyjadřuje celkovı charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné vıkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost vıhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtı tıden se často blíží dlouhodobım klimatickım hodnotám pro příslušná období.