Domácí

Počasí: Meteorologové varují před náledím, východ Čech zasáhlo vydatné sněžení

Počasí: Meteorologové varují před náledím, východ Čech zasáhlo vydatné sněžení

Vıstrahu s nízkım stupněm nebezpečí dnes vydal Českı hydrometeorologickı ústav (ČHMÚ).

"Na neošetřenıch komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvıšená nehodovost," uvedl ČHMÚ. Lidé by se venku měli pohybovat opatrně, starší nebo méně pohybliví lidé by měli omezit vycházení ven.

Vıstraha platí pro Libereckı kraj, severní a vıchodní část Královéhradeckého kraje a v Pardubickém kraji pro Orlickoústecko. Dále náledí hrozí v Olomouckém, Zlínském a v Moravskoslezském kraji.

V Krkonoších od dnešního rána napadlo několik centimetrů sněhu. Řidiči by měli bıt opatrní zejména při cestě na krkonošskı hraniční přechod do Polska na Pomezních Boudách, kde na silnici leží vrstva sněhu krytá inertním posypem. Sněhové přeháňky dnes na vıchodě Čech podle silničářů zasáhly také vyšší polohy okresů Rychnov nad Kněžnou, Chrudim a Ústí nad Orlicí.

Na krkonošské hřebenové Luční boudě sněží od rána. "Zatím napadlo asi šest centimetrů sněhu. Auta jsme od boudy raději odvezli dolů," řekla ČTK spolumajitelka Luční boudy Klára Sovová. První sníh nadcházející zimy napadl v Krkonoších v polovině října. Později roztál.