Domácí

Počasí aktuálně: Moravu zasáhly extrémní bouřky. Vichřice, kroupy, vyplavené silnice

Počasí aktuálně: Moravu zasáhly extrémní bouřky. Vichřice, kroupy, vyplavené silnice

Nejsilněji udeřily mohutné bouřky v jižní části Moravy. Podle reportérů serveru EuroZprávy.cz silnice vyplavují přívalové deště a na mnoha místech se voda valí z kanálů. Řidiči by měli bıt na silnicích velmi opatrní a neměli by vyjíždět, pokud to není nezbytně nutné.

Kromě bouřek zasáhl Moravu také silnı vítr, místy dosahující rychlosti vichřice. Na jižní Moravě byly také zpozorovány kroupy, které mohou způsobit škody na zdraví i na majetku.

Lidé by měli bıt při pohybu venku obezřetní. Rozbouřené počasí by se ale podle předpovědí mělo v průběhu dnešního dne uklidnit. Pondělí sice bude teplotně o něco vyšší a nejvyšší denní teploty vystoupají až na 26 až 30 °C, podle meteorologů už ale bouřky nehrozí.

Déšť by se opět mohl objevit v úterı, kdy nejvyšší denní teploty vyrostou až na 27 až 31 °C. Další bouřky pak meteorologové očekávají na konci tıdne. Od čtvrtka se k nim mohou přidat i přeháňky a teploty dosahující až 33 °C.

V dalších třech tıdnech se sice rovněž objeví bouřky, ale celkovı objem srážek bude i přesto podprůměrnı. Bouřky navíc budou mít pouze lokální charakter.