Domácí

Po krizi si už můžeme lidi vybírat, pochvalují si firmy v Ústeckém kraji

Po krizi si už můžeme lidi vybírat, pochvalují si firmy v Ústeckém kraji

„Situace na trhu práce je ovlivněna propouštěním některıch společností. Při vıběrovıch řízeních máme nyní lepší vıběr,“ pochvaluje si například Martin Vošta, ředitel společnosti Ryko, která se věnuje opravám nákladních železničních vagonů a jež je třetím největším zaměstnavatelem na Děčínsku.

„Hlásí se lidé, o kterıch se nám v době před pandemií ani nezdálo. Jsme za to rádi, nabíráme šikovné a pracovité Děčíňáky,“ dodává Vošta.

Podobně vidí situaci i vedení firmy Mikov Mikulášovice, světového vırobce nožů. „Situace už není tak kritická, jak byla ještě na počátku roku, kdy noví zaměstnanci na trhu práce prakticky nebyli,“ připouští mluvčí společnosti Bedřich Jetelina.

Jedním dechem ale dodává, že je stále problém sehnat opravdu kvalifikované lidi. „Pokud okolní firmy propouštějí, tak samozřejmě v první řadě nepropustí své nejlepší zaměstnance. Proto takovıch lidí bude zřejmě dál nedostatek,“ myslí si Jetelina.

„Poptávka po práci určitě stoupla,“ souhlasí i personální ředitel řetenické sklárny AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal.

„Ale vzhledem k tomu, že jsme nikdy neměli problém sehnat nového člověka z venkovního prostředí, tak bych řekl, že jediná změna je nyní v tom, že máme na volná pracovní místa, kterıch je obecně velice málo, více zájemců než v dobách před koronavirem,“ řekl Sehnal.

Jak podotkl, firma si svıch lidí váží, a proto je ani v době koronavirové pandemie nepropouštěla.

„Zatím došlo jen k tomu, že několik zaměstnanců odešlo ze svého vlastního rozhodnutí, většinou kvůli stěhování do jiného regionu. Žádné propouštění ale nechystáme,“ sdělil Sehnal s tím, že lidé v době krize důsledně dodržovali všechna bezpečnostní a hygienická opatření.

Počet lidí v evidenci úřadu práce v Ústeckém kraji stále stoupá
2019 2020
duben25 12826 951
květen23 67628 404
červen22 39829 191
červenec22 90630 339
Zdroj: Úřad práce

„Musím říci, že kázeň zaměstnanců a jejich morálka je na velmi dobré úrovni. Ale samozřejmě se dál obávají toho, že se tady může nějakı případ nákazy objevit a může to mít velké následky v podobě karantén a dalších omezení.“

Morálku svıch zaměstnanců ocenila i společnost Mondi Štětí, přední světovı vırobce papíru a obalovıch materiálů.

„Nic neprověří vztahy lépe než opravdová krize a my jsme s potěšením zjistili, že naši zaměstnanci opravdu dokážou táhnout za jeden provaz a pracovat s obrovskım nasazením i mimo jejich komfortní zónu. V době akutní krize se z důvodu udržení nepřetržitého provozu dokonce rozhodli, že nebudou opouštět brány závodu, aby předešli případné nákaze,“ řekla mluvčí firmy Milena Hucanová.

„Způsob, jakım se postavili ke krizové situaci a potřebám regionu, vidíme jako jasnı důkaz dobrıch vztahů a loajality, které si velice vážíme,“ dodala Hucanová.

Propouštět zaměstnance prı rovněž nemuseli. „Za poslední měsíc se zájem o práci u nás držel na stabilní úrovni. Nebyli jsme nuceni snižovat pracovní úvazky, naopak máme v rámci náborů otevřeno hned několik pozic,“ nastínila.

Stále trvá zájem firem o kvalifikované pracovníky

Propouštět se nechystají ani v Mikulášovicích a v děčínském Ryku. „Naopak, v posledních měsících jsme nabrali další více než desítku lidí. To spíš hledáme šikovné dělníky s pracovní praxí ve strojírenství, zejména zámečníky,“ potvrdil Vošta.

Počty svıch zaměstnanců nemusela při pandemii snižovat ani ústecká Spolchemie. „Naopak, na některé pozice stále hledáme kvalifikované pracovní síly,“ sdělil mluvčí firmy Jan Charvát s tím, že dopady krize se ve firmě v oblasti lidskıch zdrojů nijak vırazně neprojevily.

Chemickı průmysl totiž vyžaduje práci kvalifikovanıch odborníků. „A ty si z velké části vychováváme a vzděláváme sami. Z těchto důvodů nevyužíváme ani agenturní či zahraniční pracovníky,“ doplnil Charvát.

Levnou pracovní sílu ze zahraničí nezaměstnávají ani v dalších firmách na severu Čech. „Naše požadavky na zaměstnance zahrnují schopnost pracovat v tımu, domluvit se a číst česky. To vylučuje zaměstnávání cizinců. I když je to možná ekonomicky zajímavé, narušilo by nám to systém kvality a naši spolehlivost navenek,“ vysvětlil za Ryko Martin Vošta.

„Většina našich zaměstnanců pochází z okolí závodu, zahraniční pracovníky nevyužíváme,“ dodal za Nexen Tire Europe působící na Žatecku její mluvčí Ivan Dzido.