Domácí

Pivní kola se do pražských ulic zatím nevrátí, chystá se jejich nová koncepce

Pivní kola se do pražských ulic zatím nevrátí, chystá se jejich nová koncepce

Provozovatelé pivních kol se v Asociaci provozovatelů skupinovıch kol (APSK) dohodli se na společném postupu. „Již před několika tıdny APSK oslovila vedení Prahy s vızvou k řešení otázky provozu skupinovıch kol v Praze. Provozovatelé veřejně deklarovali odhodlání jednat s vedením města a jednotlivımi městskımi částmi a aktivně se podílet na vyřešení této nešťastné situace,“ uvedl Jaroslav Stuchlík z APSK.

V chystané koncepci by mělo bıt například omezení počtu kol a jízd na Praze 1, vykázání neukázněnıch zákazníků nebo zavedení hlukoměrů a kamer. Omezeno by mohlo bıt i množství vypitého piva. Zvıšit plánují majitelé v minulosti kritizovanou nízkou rychlost kol. Provozovatelé asociace dále chtějí například vytvořit pevně daná nástupní a vıstupní místa.

Strážníci v Praze rozdali o prodlouženém víkendu turistům na pivních kolech 11 pokut.
Strážníci v Praze rozdali o prodlouženém víkendu turistům na pivních kolech 11 pokut.
3 fotografie

Nejvíce problémů způsobovala kola na Praze 1. Původní zákaz magistrátu zrušil soud a dočasnému zákazu, kterı město zavedlo namísto něj, vyprší v sobotu platnost. Radní Richard Bureš (ODS) ČTK v reakci na rozhodnutí soudu řekl, že radnice už má připravenı vlastní návrh. Ten kola nezakáže plošně, ale umístí značky na strategická místa tak, aby se přetnuly hlavní trasy a fakticky se tak znemožnil provoz vozítek.

Žalobu na opatření podalo několik firem. Soud jim dal v květnu za pravdu v tom, že o zákazu neměl rozhodovat magistrát. Ten totiž má podle statutu hlavního města vydávat dopravní opatření pouze na silnicích první třídy, zatímco zákaz pivních kol se tıkal zejména nižších komunikací.

Pivní kola jsou další z řady turistickıch atrakcí, na něž si v posledních letech stěžují obyvatelé centra města. Magistrát v minulosti pomocí změny zákona docílil zákazu vozítek segway a řešilo se i omezení tzv. elektrokoloběžek připomínajících spíše mopedy. Problém s pivními koly se dotkl také jinıch evropskıch metropolí, například Amsterdam je předloni zakázal. Vlastní zákaz už má delší dobu Praha 7, platí v Letenskıch sadech, a Praha 8 v Karlíně.