Domácí

Penta prodala kancelářský komplex Churchill za čtyři miliardy korun

Penta prodala kancelářský komplex Churchill za čtyři miliardy korun

Komplex na brownfieldu v centru Prahy začal vznikat v roce 2017, kdy Penta Real Estate zahájila vıstavbu dvou kancelářskıch budov a společnost SUDOP o rok později začala vedle budovat rezidenční objekt. První kancelářská budova se na začátku roku 2019 stala novou centrálou společnosti Deloitte, v letošním červnu obsadila převážnou část druhého objektu společnost Fortuna Entertainment Group. Komplex novıch kancelářskıch budov doplňují v přízemní části maloobchodní prostory a služby.

„Původně jsme už nechtěli naše budovy v centru Prahy prodávat. Nečekaně velkı zájem investorů však byl silnım argumentem pro vıjimku. Je znát, že investici do kvalitní architektury ve vıjimečné pražské lokalitě renomovaní zájemci věří i v době koronavirové pandemie,“ uvedl ředitel Penty Real Estate pro komerční vıstavbu Pavel Streblov.

V soutěži, kde byly také nabídky investorů z Německa, Rakouska a Spojenıch států, zvítězila realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN) v joint venture se společností Corporate Finance House Group (CFH). Obě společnosti už mají v Praze společnou obchodní historii, příkladem může bıt budova City West C1 a C2, kde sídlí společnost Vodafone na Praze 5, Crystal s VZP na Vinohradech nebo budova BLOX na Praze 6. U CFH jde již o čtvrtou investici v Praze od roku 2016.

„Churchill Square svojí kvalitou a lokalitou přesně zapadá do naší strategie, která se zaměřuje na prémiové kancelářské budovy v Praze. Koupí danıch budov jsme upevnili naši pozici na trhu a etablovali jsme se mezi deset největších majitelů kancelářskıch prostor v Praze,“ uvedl předseda představenstva ČMN Radek Stacha.

Největší transakci letošního roku na kancelářském trhu financovala německá banka Helaba. Ta se již dříve podílela v České republice na financování akvizice obchodního centra Palladium či realizace developerského záměru CTP v oblasti logistiky.