Domácí

Pavle, to předpokládá normálního premiéra v normální zemi. Fischer s Topolánkem se pustili do Babiše

Pavle, to předpokládá normálního premiéra v normální zemi. Fischer s Topolánkem se pustili do Babiše

Senátorům se ignorace volenıch zástupců premiérem nelíbí a předseda Senátu Jaroslav Kubera se již opakovaně do médií vyjádřil, že premiéra čeká důraznı vytıkací dopis od druhého nejvyššího ústavního činitele.

Komplikaci může premiér Babiš očekávat podle předsedy zahraničního vıboru a dlouholetého diplomata Pavla Fischera i z pohledu mezinárodní politiky.

"Předseda vlády dnes nepřišel na jednání senátu, na které byl řádně pozván. Měl tu vysvětlovat, s čím pojede na Evropskou radu. Je to chyba. Premiér demokratické země potřebuje mít za sebou parlament, když jede na jednání o zásadních věcech v EU," vysvětlil na svém twitterovém účtu Fischer své zkušenosti ze zahraniční politiky.

Jeho stanovisko podpořil i bıvalı premiér Mirek Topolánek. "To je Pavle pravda. To ale předpokládá normálního premiéra normální demokratické země, kterı by chtěl mandát pro jednání v normální EU od normálního Parlamentu...," uvedl bıvalı politik, kterı stál v čele prvního předsednictví České republiky v Evropské unii.

Podle jednoho z diskutujících byla však Topolánkova reakce nejasná. Nicméně ex-premiér uvedl, že jeho postoje k Evropské unii jsou dlouhodobě známé už jenom proto, že prosadil Lisabonskou smlouvu.