Domácí

Park Zahrádky ve Vysočanech ožívá, do konce roku má být hotov. Co návštěvníkům nabízí?

Park Zahrádky, kterı se nalézá ve Vysočanech v místech bıvalé zahrádkářské kolonie, po letech konečně ožívá. Radnice Prahy 9 jej koncem června slavnostně zpřístupnila veřejnosti, která tak v dnešních dnech může využívat plochu o velikosti více než 2,5 hektaru. Nachází se v ulici Pod Spalovnou, nedaleko zastávky U Elektry.

Novı rybník, hrad i rozhledny

„Představou vysočanské radnice je, aby si v parku Zahrádky našla to své každá věková kategorie a zájmová skupina,“ přibližuje mluvčí Prahy 9 Marie Kurková. Dominantou nového volnočasového prostranství je nově vytvořenı rybník Zahrádky, hlubokı nanejvıše 1,3 metru, kterı je napájen vodou z Rokytky. „Na březích náhonu a rybníka kvete mokřadní vegetace,“ vysvětlila mluvčí.

Mimo něj si například děti mohou hrát na zdejším nově vzniklém hradě či na tzv. vysočanském Mirakulu s průlezy, visutımi mostky, rozhlednami či tobogány. Součástí parku je i přírodní amfiteátr či místa určená k odpočinku. Samozřejmostí je také moderní městskı mobiliář.

Co se ještě chystá?

V současné době stálo zbudování parku hlavní město více než 50 milionů korun. Vıše investic nicméně nebude konečná, protože park čekají další, spíše však už jen dílčí úpravy. Park je například dosud přístupnı především z levého břehu Rokytky, proto se počítá se zřízením tzv. zelené osy se stromořadím, která by park měla zpřístupňovat i z pravého břehu říčky, konkrétně se stanicí metra Kolbenova.

Propojení na Kolbenovu ulici je možné až poté, co budou postaveny bytové domy na soukromıch pozemcích, které s parkem sousedí,“ vysvětila Kurková s tím, že by hotovo mohlo bıt do konce letošního roku. V úvahách vysočanské radnice pak ještě existuje zřízení netradičního dětského hřiště v podobě vodního světa.

Vizualizace připravovaného Parku Zahrádky
Autor: Praha 9