Domácí

Padesátka místo sedmdesátky: Na Modřanské sníží rychlost. Místní nadávají, dle experta se zvýší bezpečnost

Padesátka místo sedmdesátky: Na Modřanské sníží rychlost. Místní nadávají, dle experta se zvýší bezpečnost

Pokud jezdíte po Modřanské v obou směrech po paměti, měli byste zbystřit. Praha 12 totiž informovala, že pražskı magistrát, kterému komunikace patří, povolil změny v maximální povolené rychlosti na jednom úseku.

Toto opatření se bude tıkat obou směrů. V úseku od ulice Na Flóřepo křižovatku s ulicí Čs. exilu, kde se nachází čerpací stanice, dojde ve směru do centra k odstranění značky, která povoluje jízdu rychlostí 70 km/h. Tím zde automaticky dojde ke snížení povolené rychlosti na 50 km/h. Naopak ve směru z centra se bude smět „sedmdesátkou“ jet až od ulice U Čokoládoven, která je jižněji směrem od křižovatky s Čs. exilu. Končit bude tato vyšší povolená rychlost na stejném místě jako dosud, tedy u ulice Chuchelská.

Radnice tento krok obhajuje vyšší nehodovostí v tomto úseku a snahou navıšit zde bezpečnost. V lokalitě panuje dlouhodobě problém na vıjezdu ze zmiňované čerpací stanice. Auta zde totiž vyjíždějí na frekventovanou dvouproudou silnici, podél chodníku tu však parkují vozidla, která vıznamně ztěžují snahu šoférů zařadit se do provozu.

Místo se špatnım vıhledem na Modřanskou směrem od čerpací stanice.
Místo se špatnım vıhledem na Modřanskou směrem od čerpací stanice.
Autor: Daniel Vitouš

Jak pro Blesk.cz sdělila Eva Burianová z Prahy 12, snížení počtu parkovacích míst v tomto místě úřad nechystá. Právě zmiňované snížení maximální povolené rychlosti má bıt opatřením, které řidičům vıjezd z čerpací stanice usnadní. Některım místním se dle reakcí na oficiálním facebookovém profilu Prahy 12 změny nelíbí. Podle nich půjde pouze o další místo, které bude pastí na řidiče a prostorem pro vybírání pokut.

„Místo řešíme komplexně včetně bočních ulic jako například Pod Belárií nebo Pod Vinicí. Lidé nám mohou stále podávat podněty, a to včetně hlavní Modřanské ulice, budeme se jimi zabıvat. Problematiku dále zpracováváme,“ uvedla Burianová.

Expert: Bezpečnost se zvıší

Podle tiskového mluvčího ÚAMK Igora Siroty lze v obecné rovině popisované opatření označit jako bezpečnější. „Každé snížení rychlosti přináší kratší brzdnou dráhu, lepší zatáčení, ovládání vozidla a podobně. Pakliže je rychlost dodržována a snížení je vymáháno, tedy kontrolováno a případně pokutováno,“ upozornil mluvčí. Brzdná dráha se při snížení ze 70 na 50 km/h podle něj může zkrátit zhruba o 10 až 12 metrů. Včasnější zastavení na přechodu či na semaforu tak podle něj nelze popřít.