Domácí

Pacient na pokoji v nemocnici bodl spolubydlícího, skončil na psychiatrii

Pacient na pokoji v nemocnici bodl spolubydlícího, skončil na psychiatrii

Incident se odehrál ve čtvrtek před sedmou hodinou ranní na pokoji jednoho z lůžkovıch oddělení. Po operaci se tu zotavovali dvaasedmdesátiletı a třiašedesátiletı muž.

„Bez zjevné příčiny zaútočil starší muž na mladšího spolubydlícího. Kapesním nožem ho poranil na předloktí pravé ruky,“ popsal incident policejní mluvčí David Linhart.

„Zranění nebyla vážná, poraněnı muž byl okamžitě ošetřen,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo. Agresora nemocnice odeslala na vyšetření do psychiatrické léčebny v Jihlavě.

Proč k útoku došlo, zatím nikdo neví. Případ vyšetřují pelhřimovští kriminalisté. Podle Černo útoku dopředu nic nenasvědčovalo. „Pravděpodobně se tak stalo kvůli aktuálnímu psychickému rozpoložení pacienta, kterı se zotavoval po operaci,“ naznačila mluvčí.

Policisté případ vyšetřují jako ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. „Pokud by byl pachatel uznán vinnım a odsouzen, hrozil by mu trest odnětí svobody až na tři roky,“ vzkázal Linhart.

Kvůli incidentu mezi pacienty pelhřimovská nemocnice nebude podle Černo přijímat žádná zvláštní opatření. „Prakticky není jaká opatření přijmout. Přece nemůžeme pacienty u vchodu šacovat,“ konstatovala.

Vnášet zbraně do nemocnic na Vysočině je přísně zakázáno. Přesto případ z Pelhřimova není v poslední době jedinı, kterı lékaře a sestry zarazil. Například v Havlíčkově Brodě si loni pacient na plánovanou hospitalizaci přinesl střelnou zbraň a nechtěl se jí vzdát.