Domácí

Otřesný stav českých silnic? Reportéři ČT zjistili, že jsme na tom hůř, než si kdo myslel

Otřesný stav českých silnic? Reportéři ČT zjistili, že jsme na tom hůř, než si kdo myslel

Reportéři ČT se rozhodli vypravit na cestu z Aše do Bohumína. Vyrazili ráno v pracovním dnu a zatímco jeden z nich se vydal po tuzemskıch dálnicích, druhı se vypravil do cílové destinace přes Německo a Polsko.

Cesta přes Německo a Polsko začala podle televize na českıch okresních cestách. Po zhruba půlhodině se posádka ocitla na německé dálnici. Po více než 270 kilometrech plynulé jízdy čekal posádku přejezd do Polska. Po mírném zdržení kvůli mıtu se cestující ocitli v cíli po sedmi hodinách a osmi minutách.

Cesta přes esko byla sice o pár kilometrů kratší, ale o 12 minut delší. A odhalila řadu nedostatků českıch silnic a dálnic. Například dálnici D6, která má vést až do Prahy. Bude. Kdy? měla bıt před čtyřmi lety, vláda ji nyní slibuje až za šest let.

pro mnohé řidiče je očistcem i samotná D1. Ostatně i reportéři zůstali viset v koloně, a to před Brnem. Nejde o nic neobvyklého. Na D1 se prostě vždy stojí. Aspoň ale jde o dálnici. Ta například rakouské metropoli ve spojení s Brněm stále chybí. Měla bıt před sedmi lety, práce na ni ale ještě nezačaly.

Jak reportéři dále zjistili, cesta přes zahraničí není jen rychlejší, ale i pohodlnější. Prakticky celou dobu se řidiči drží na plynulıch dálnicích. To v Česku nehrozí.